Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Gawryszewski: Takie wygrane budują

Bartosz Gawryszewski: Takie wygrane budują

fot. Katarzyna Antczak

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób jest zażenowanych naszą grą. Często słyszę jakieś dziwne komentarze, ale to dobrze. Jak człowiek ma hejterów, to wie, że robi w życiu coś, co interesuje innych. Pamiętajmy, że to jest sport i nie zawsze można wszystko wygrywać – mówił Bartosz Gawryszewski, kapitan Lotosu Trefla. Siatkarze grają w tym sezonie niemal bez przerwy falami. A to sprawia, że już teraz musieli odłożyć na przyszły sezon marzenia o medalu.

Choć w ostatnim meczu z Czarnymi Radom MVP przyznano przyjmującemu, to wydaje się, że właśnie gra środkiem zrobiła różnicę. Razem z Dmytro Paszyckim zdobyliście aż 24 punkty, czyli sami niemal wygraliście jednego seta.Bartosz Gawryszewski: – Miło mi to słyszeć. Fajnie, że z Dimą mogliśmy pomóc drużynie grą ze środka. Na sukces, jakim było zwycięstwo z Czarnymi, zapracowali jednak wszyscy w Lotosie Treflu. Za nami trudny mecz z przeciwnikiem, który jest w tym samym miejscu w tabeli co my. Cieszy to, że udało się wygrać, ponieważ wcześniej zaliczyliśmy nieudane spotkanie z zespołem z Lubina. Takie wygrane budują i pozwalają utrzymać dobrą atmosferę w drużynie. 

Mamy już marzec, więc forma powinna być ustabilizowana.

– Nasza gra faluje i nie można się niczym usprawiedliwiać. Jest to bardzo trudny sezon dla nas i staramy się robić co możemy. Niestety w sporcie jest tak, że nawet jak się bardzo chce, to czasami nie wychodzi. Zdarza się, że nie wszystkie zębatki zachodzą na siebie, aby maszyna zwana drużyną w całości dobrze grała. Pracujemy nad tym, aby nasza postawa na boisku sprawiała radość nam i kibicom.

A ta gra może rzeczywiście sprawiać radość, kiedy w poprzednich sezonach rywalizowało się w czołowej czwórce, a teraz gra się tylko o siódme miejsce?

– Całe życie trenujemy po to, aby zdobywać punkty, które dają nam radość. Wiadomo, że oczekiwania związane z naszą grą były w tym sezonie inne, ale nie szukajmy tylko negatywów. Wiadomo, że nie będziemy się bić o topowe miejsca w lidze. Jest to jednak czas, aby ogrywać wchodzącą do rozgrywek młodzież i na tym się skupiamy.

To może falująca gra jest spowodowana tym, że nie gracie o czołowe miejsca?

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób jest zażenowanych naszą grą. Często słyszę jakieś dziwne komentarze, ale to dobrze. Jak człowiek ma hejterów, to wie, że robi w życiu coś, co interesuje innych. Pamiętajmy, że to jest sport i nie zawsze można wszystko wygrywać. A dokładnych przyczyny falującej gry niestety nie jesteśmy w stanie zlokalizować.

Wywiad Marcina Dajosa w serwisie Trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved