Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Gawryszewski: Europejskie puchary traktujemy jako atut

Bartosz Gawryszewski: Europejskie puchary traktujemy jako atut

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Obecny sezon siatkarski ponownie jest wyjątkowy dla Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Klub, który jeszcze niedawno nie występował w PlusLidze, niebawem rozpocznie walkę w Challenge Cup. Osiągnięcie przez drużynę europejskich pucharów docenia jej zawodnik, Bartosz Gawryszewski. – Gra w europejskich pucharach to coś, na co nie każdy może sobie pozwolić. My to mamy i traktujemy to jako atut, a także możliwość pokazania się na arenie europejskiej – stwierdził środkowy.

Drużyna z Zawiercia w ciągu dwóch ostatnich lat zdążyła przekonać do siebie wielu siatkarskich kibiców. Szczególnie w zeszłym roku „Jurajscy Rycerze” mieli świetną kampanię w PlusLidze, osiągając w niej ostatecznie czwarte miejsce. Tak dobry rezultat sprawił, iż drużyna zakwalifikowała się do europejskich rozgrywek.Ogólnie patrząc na historię zawiercian, jest ona dość zaskakująca. Trzy lata temu klub nie występował nawet w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Duży rozwój Aluronu zaznacza jeden z graczy zespołu, Bartosz Gawryszewski. – Nie ma co ukrywać, że jeszcze parę sezonów temu marzeniem dla klubu był awans do PlusLigi, potem może jakieś lepsze miejsce w tabeli. Mieliśmy natomiast czwartą lokatę, finały Pucharu Polski i awans do europejskich pucharów. Można powiedzieć, że z roku na rok poczynamy milowe kroki – powiedział siatkarz.

Obecnie podopieczni Marka Lebedewa nie radzą sobie aż tak dobrze, to jednak wciąż są oni kandydatami do zagrania co najmniej w ćwierćfinałach PlusLigi. Ponadto Aluron Virtu CMC niebawem zacznie rywalizację w Challenge Cup, debiutując tym samym na międzynarodowej scenie. – Dla Zawiercia to historyczny moment. Gra w europejskich pucharach to coś, na co nie każdy może sobie pozwolić. My to mamy i traktujemy to jako atut, a także możliwość pokazania się na arenie europejskiej. Grania będzie dużo więcej, ale w naszym wypadku będzie to okazja do poprawienia naszej dyspozycji – tak na sprawę patrzy Gawryszewski.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved