Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bartosz Gawryszewski: Nie będzie łatwo

Bartosz Gawryszewski: Nie będzie łatwo

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Wczesnym wieczorem w środę Aluron Virtu CMC Zawiercie rozegra rewanżowe spotkanie w Challenge Cup. W 1/16 finału tych rozgrywek rywalem polskiej ekipy jest bułgarski Hebar Pazardżik, który w Dąbrowie Górniczej nie postawił się w ogóle i przegrał z zespołem trenera Lebedewa w trzech setach. – Nikt przed nami się nie położy. Fajnie, że wygraliśmy ten pierwszy mecz 3:0 jest to handicap przed rewanżem. Trzeba będzie się jednak mocno napocić i dużo zdrowia zostawić na boisku, żeby wygrać – przestrzega przed rewanżem Bartosz Gawryszewski.

Mecz w Dąbrowie Górniczej był debiutem zawierciańskiej drużyny w europejskich pucharach, debiutem bardzo udanym, ponieważ polski zespół nie dał większych szans przeciwnikom i wygrał pewnie 3:0. Wpłynęła na to zdecydowanie lepsza postawa Aluron Virtu CMC w ataku. Teraz jednak rywalizacja przenosi się do Bułgarii, co utrudnia zadanie. – Nie będzie łatwo. Gramy na obcym terenie, nie ma systemu challenge, więc ściany będą przeciwko nam. Myślę, że my jesteśmy przyzwyczajeni do tego typu grania, w takich warunkach, więc nie powinno to dla nas stanowić większej trudności – uważa Bartosz Gawryszewski.Nikt przed nami się nie położy. Fajnie, że wygraliśmy ten pierwszy mecz 3:0 jest to handicap przed rewanżem. Trzeba będzie się jednak mocno napocić i dużo zdrowia zostawić na boisku, żeby wygrać – dodaje środkowy ekipy z Zawiercia.Zawiercianie będą mogli liczyć na doping grupki swoich kibiców, którzy udali się w podróż do Bułgarii. Hala jednak sprzyjać będzie gospodarzom, a atmosfera na pewno będzie gorąca. – Hala przypomina tę kędzierzyńską, bądź tę w Jastrzębiu-Zdroju. Jest to bardzo fajny obiekt, fajna hala, bardzo wygodna do siatkówki. Mam nadzieję, że będzie nam parkiet pomocny w tym meczu. Absolutnie nie możemy narzekać, jeśli chodzi o warunki do grania – uważa Bartosz Gawryszewski.

Nikt w drużynie z Zawiercia nie przyjmuje do wiadomości innego scenariusza jak wygrana i awans do kolejnej rundy. – Wszyscy jesteśmy w dobrych nastrojach i zdrowi,  a to jest najważniejsze – mówi Dominik Kwapisiewicz.Przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo – dodaje drugi trener Aluron Virtu CMC.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved