Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Firszt: Mam nadzieję, że rozwinę się w PlusLidze

Bartosz Firszt: Mam nadzieję, że rozwinę się w PlusLidze

fot. FIVB

– PlusLiga w ostatnich latach jest coraz bardziej wyrównana. Każdy zespół może grać o najwyższe cele. Myślę, że nas również będzie na to stać – zaznaczył Mateusz Masłowski, nowy libero Cerrad Enea Czarnych Radom.

Za siatkarzami Cerrad Czarnych Radom pierwszy tydzień treningów. W zespole pojawiło się kilku nowych graczy, a wśród nich jest Wojciech Włodarczyk, który ostatnio występował za granicą. – Wyjazd do Włoch dał mi bardzo dużo. Sporo się nauczyłem. Myślę, że będę w stanie pokazać na boisku, że moja gra się poprawiła – skomentował Wojciech Włodarczyk, który liczy, że podopieczni Roberta Prygla w nadchodzącym sezonie pokażą się z dobrej strony. – Na pewno będziemy walczyć o to, aby coś osiągnąć. Drużyna jest na tyle przebudowana, że nie ma sensu odnosić się do wyników z poprzedniego sezonu. Dużo elementów będzie miało wpływ na wynik. Myślę, że będziemy w stanie wygrywać z dużymi markami. Po to się tutaj zebraliśmy – dodał przyjmujący Cerrad Czarnych.Z Półwyspu Apenińskiego na Mazowsze przeniósł się także Michał Kędzierski. Ostatnio rozegrałem cały sezon we Włoszech. Na pewno to zaprocentuje. Osiągnęliśmy całkiem niezły wynik jak na drużynę, która miała najniższy budżet w lidze – skomentował Kędzierski, który wcześniej bronił już barw Cerrad Czarnych. – W Radomiu czuję się rewelacyjnie. Miasto mi się podoba, struktura klubu też. Znam to miejsce, ale drużyna jest nowa. Są inni zawodnicy, sztab również trochę się zmienił od ostatniego czasu jak grałem w Radomiu – powiedział srebrny medalista ostatniej uniwersjady w Neapolu.

Podopieczni Roberta Prygla w minionych rozgrywkach uplasowali się w czołowej szóstce. Tym razem liczą, że również uda im się powalczyć o czołowe lokaty. – PlusLiga w ostatnich latach jest coraz bardziej wyrównana. Każdy zespół może grać o najwyższe cele. Myślę, że nas również będzie na to stać – zaznaczył Mateusz Masłowski, który nie ukrywa radości z przenosin do Radomia. – Cieszę się, że trafiłem do Radomia. Można powiedzieć, że do trzech razy sztuka. Zawsze podobała mi się atmosfera, która panuje tutaj w hali – dodał nowy libero ekipy z Mazowsza.

Do Radomia przeniósł się także Bartosz Firszt, dla którego nadchodzący sezon będzie debiutanckim w elicie. – Jest to dla mnie wyzwanie. Zamieniłem I ligę na PlusLigę. Mam nadzieję, że się w niej ogram i rozwinę. Liczę, że będzie to dla mnie dobry sezon. Czarni są klubem, który stawia na młodych zawodników. To był jeden z argumentów, który zadecydował o tym, że tutaj trafiłem – ocenił Bartosz Firszt, który wierzy, że trener Prygiel da mu szansę pokazania się na boisku. – Na tym poziomie gra jest bardzo ważna. Każde pojawienie się na boisku pomoże mi zyskać doświadczenie siatkarskie, ale też mentalne – zakończył młody przyjmujący radomskiej ekipy.

źródło: Czarni TV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved