Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Bartosz Firszt: Musimy pilnować przede wszystkim siebie

Bartosz Firszt: Musimy pilnować przede wszystkim siebie

Bartosz Firszt
fot. Piotr Sumara

W sobotę polscy juniorzy zainaugurują swój występ na mistrzostwach Europy w Belgii. W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni zagrają z gospodarzami. – Na pewno Belgowie będą mieli dodatkowe argumenty i przewagę własnej hali – ocenił Bartosz Firszt, kapitan reprezentacji Polski U20.

Do czempionatu pozostały dosłownie godziny. Czujecie swego rodzaju stres przed turniejem?Bartosz Firszt:Myślę, że u każdego pojawia się już jakiś delikatny stresik, bo wiemy, że przed nami bardzo ważna impreza, ale cały czas staramy się zachować chłodne głowy i nie pozwolić na to, by presja odebrała nam nasze umiejętności. Z takim nastawieniem zamierzamy podejść do całych mistrzostw Europy.

Nastawienie będzie odgrywać kluczową rolę, bo grupa nie jest łatwa…

– Nasza grupa jest bardzo ciężka, nie ma co tego ukrywać. Przygotowywaliśmy się jednak już przez pewien czas pod kątem tych konkretnych rywali, bo wiedzieliśmy, że jeśli wygramy eliminacje w Żyrardowie, to właśnie do takiej grupy trafimy. Musimy walczyć, bo jeśli chcemy grać o wysokie cele, musimy umieć wygrywać z wyżej notowanymi zespołami.

Na otwarcie zagracie z reprezentacją Belgii. Myślisz, że ściany będą pomagać gospodarzom?

– Na pewno Belgowie będą mieli pewien bonus już na samym początku. Z całą pewnością kibice będą dopingować gospodarzy, co zawsze jest swoistym utrudnieniem dla przyjezdnych. Musimy jednak być pewni siebie i nie dać się zakrzyczeć. Trzeba pokonać stres, dobrze wejść w mecz i rozpocząć turniej jak najlepiej. Zawsze pierwszy mecz jest najważniejszy, dlatego tym bardziej nie możemy ulec presji, tylko zagrać swoje i potem z dobrym nastawieniem podejść do kolejnych spotkań.

O awans z grupy może być trudno. Wyznaczacie sobie jakieś konkretne cele?

– Dla nas najważniejsza będzie nasza poprawna dyspozycja i to, żeby nasza gra wyglądała dobrze. Musimy pilnować przede wszystkim siebie – tego co prezentujemy i tego żebyśmy myśleli na boisku. Wiadomo, że każdy z nas ma w głowie jakieś prywatne cele, ale najważniejsze jest to, żeby zapanować nad emocjami. Jeśli to się uda, będziemy bardzo zadowoleni.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved