Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Bartosz Firszt: Nie mogliśmy zrobić nic więcej

Bartosz Firszt: Nie mogliśmy zrobić nic więcej

Bartosz Firszt

Reprezentacja Polski do lat 21 zaliczyła nieudany występ podczas mistrzostw świata. W piątek Polacy musieli uznać wyższość reprezentacji Włoch, przez co stracili oni szansę na walkę w ćwierćfinale. – Musimy skupić na ataku, aby grać na lepszym poziomie w tym elemencie – stwierdził po spotkaniu Bartosz Firszt.

Nie tak miała wyglądać przygoda „biało-czerwonych” w młodzieżowych mistrzostwach globu. Broniące tytułu „Orły” po dwóch pierwszych spotkaniach zaprzepaściły szansę awansu z grupy D. Szczególnie przyczyniła się do tego piątkowa porażka z kadrą Włoch, w której podopieczni Michała Bąkiewicza nie zdołali urwać nawet seta. Według Bartosza Firszta kluczem rywali do zwycięstwa była bardzo dobra zagrywka. – Drużyna Włoch ma bardzo mocny serwis. Trudno było przyjąć ich zagrywki, choć niekiedy mieliśmy trochę szczęścia. Do tego Włosi świetnie blokują. Musimy skupić na ataku, aby grać na lepszym poziomie w tym elemencie. W piątek nie mogliśmy zrobić nic więcej – stwierdził siatkarz.

Porażkę skomentował także Bąkiewicz. Zdaniem trenera kadry jego podopieczni oddali dużo punktów rywalom. – Popełniliśmy wiele błędów, ale musieliśmy podjąć pewne ryzyko związane z naszą zagrywką i grą na wysokiej piłce. Walczyliśmy, ale Włosi grali od nas lepiej we wszystkich setach. Musimy poprawić naszą grę, aby lepiej prezentować się w pozostałych meczach. Chcemy wygrać następne spotkania – powiedział szkoleniowiec.

Mimo braku gry o wysokie cele Polacy nie zakończyli zmagań w mistrzostwach. W sobotę „biało-czerwoni” zmierzą się z Kanadą, by następnie rywalizować o miejsca 9-16.

źródło: plusliga.pl