Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Filipiak: W każdym meczu chcemy pokazać nasz charakter

Bartosz Filipiak: W każdym meczu chcemy pokazać nasz charakter

– Chcemy się prezentować przez cały sezon tak jak przeciwko radomianom – pokazując nasz charakter. Jesteśmy młodym, walecznym zespołem – może nie aż tak młodym, ale troszkę mniej doświadczonym niż inni – powiedział Bartosz Filipiak. – Całej drużynie należą się gratulacje ponieważ Czarni są zespołem, który był wymieniany w gronie ekip, które będą walczył o medale – dodał Michał Winiarski.

Z podniesionymi głowami mogą przygotowywać się do kolejnego meczu gdańszczanie. Podopieczni Michała Winiarskiego pokonali 3:1 Cerrad Czarnych Radom i zapisali na swoje konto pierwsze trzy punty w nowym sezonie. Jednym z wyróżniających się zawodników tego meczu był Bartosz Filipak, który został wybrany MVP. Zawodnik ten zdobył w całym spotkaniu 19 punktów. – W debiucie nie udało nam się zdobyć punktów, aczkolwiek graliśmy nieźle, więc atmosfera napawała nas optymizmem na ten dzisiejszy mecz z Radomiem. Zrealizowaliśmy to, udało się potwierdzić tą naszą niezłą grę i zdobyliśmy trzy punkty. Na Skrę napieraliśmy i oni potrafili się obronić naszym atakom, dziś robiliśmy to samo i nawet po przegranym secie dalej cisnęliśmy na zagrywce i graliśmy twardo w ataku, a to poskutkowało kompletem punktów. Chcemy się prezentować przez cały sezon tak jak dziś – pokazując nasz charakter. Jesteśmy młodym, walecznym zespołem – może nie aż tak młodym, ale troszkę mniej doświadczonym niż inni – życzę sobie i naszej drużynie, żebyśmy z taką walką i w takiej atmosferze przeszli przez cały sezon – powiedział po meczu zawodnik Trefla.

Kluczem do zwycięstwa dla gdańszczan była zagrywka. Gdańskie lwy zdobyły dziewięć punktów, a Czarni pięć. Zbudowany postawą swoich podopiecznych jest trener Michał Winiarski. – Jestem zadowolony z naszego zwycięstwa, wiedziałem że nasza forma zwyżkuje i gramy coraz lepiej. Chciałem potwierdzenia tego jak i cała drużyna. W meczu ze Skrą Bełchatów zaprezentowaliśmy się tak ja na treningach i potwierdzili to w meczu z Czarnymi. Całej drużynie należą się gratulacje ponieważ Czarni są zespołem, który był wymieniany w gronie ekip, które będą walczył o medale. Zagraliśmy dobry mecz, przez cały czas było widać radość, walkę i zaangażowanie, co mnie cieszy. W pierwszym secie to my dobrze zagrywaliśmy, a w drugim nasi rywale, nie da się w całym meczu idealnie zagrywać i trzeba zaakceptować momenty w których rywale grają bardzo dobrze – przyznał szkoleniowiec

W odmiennych nastrojach kończyli mecz radomianie, była to ich druga porażka i po dwóch spotkaniach z jednym punktem zajmują jedenaste miejsce w tabeli. Trener Robert Prygiel był zawiedziony postawą swoich podopiecznych. – Ekipa Trefla była od nas lepsza, dominowała w polu zagrywki oraz w bloku, byli dużo lepsi w ataku, grali odważnie. My z kolei graliśmy słabo, jesteśmy rozczarowani tym wynikiem, zawiodła mnie reakcja paru zawodników w tym spotkaniu. Będę musiał porozmawiać z zawodnikami, nie chodzi tutaj tylko o wynik, ale o postawę w pierwszym secie zagraliśmy bardzo źle. Wiele ożywienia w nasze poczynania wniósł Michał Kędzierski, który pojawił się na boisku w trzecim secie i był to jego dobry mecz. W jednym ustawieniu straciliśmy cztery punkty i wynikało to z dobrej gry naszych rywali. Ten przegrany set źle wpłynął na postawę drużyny w czwartym secie, Trefl przy własnej zagrywce zdobył dwa punkty, a my jeden i ta przewaga się powiększała, gdańszczanie odskoczyli nam najpierw na 6:4, potem na 8:4. Gdy zaczęliśmy odrabiać straty to było za późno. Moja drużyna musi zmienić oblicze, nie może tak grać, tu nie chodzi o zmęczenie, ale o samo podejście do meczu – podsumował mecz z Treflem szkoleniowiec Czarnych.

źródło: Czarni TV, inf. własna, treflgdansk.pl