Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Filipiak: Nie składamy otwartych deklaracji

Bartosz Filipiak: Nie składamy otwartych deklaracji

fot. Trefl Gdańsk

– Trener Michał Winiarski wyznaczył nam drogę. Z dnia na dzień mamy pracować i stawać się coraz lepsi. Jeśli będziemy dążyć do tego jako zespół, to sukcesy przyjdą same – mówił Bartosz Filipiak, nowy siatkarz Trefla Gdańsk w rozmowie z Damianem Konwentem z portalu sport.trojmiasto.pl

W czerwcu zadebiutował pan w siatkarskiej reprezentacji Polski. To szczególne przeżycie?Bartosz Filipiak: – Osobiście traktuję to jako świetny dodatek. Cieszę się, że mogłem tam być, chociaż przez chwilę. Udało mi się zadebiutować w meczu Ligi Narodów i to było świetnie przeżycie. Zobaczyłem jak kadra działa od środka, jak grają najlepsi i myślę, że moja obecność nawet, jeśli była kilkudniowa bardzo dużo dała mi jako siatkarzowi.

Występy z orzełkiem na piersi dodały panu skrzydeł przed sezonem w nowej drużynie? Jakie oczekiwania względem siebie ma pan przed startem rozgrywek?

– Koncentruję się na tym, by być przygotowanym jak najlepiej w kluczowym momencie. Mamy dwa miesiące, żeby poprawić grę w pewnych elementach, a myślę, że to wystarczający czas. Znam swoje braki i wiem nad czym chcę pracować. Chcę dać z siebie jak najwięcej, bo Trefl to drużyna ze świetną historią, Gdańsk to piękne siatkarskie miasto.

Do nowej drużyny wchodzi pan w buty Macieja Muzaja. Uważa pan, że poprzeczka jest zawieszona wysoko?

– Dobrze wiemy jaką rolę w poprzednich rozgrywkach pełnił tu Maciej Muzaj, bo zagrał świetny sezon. Osobiście nie rozpatrywałbym tego w kategoriach zastępowania kogoś. Przed nami nowy sezon, nowe rozdanie. Do zespołu dołączyło wielu nowych zawodników, nowy trener i każdy zaczyna z czystą kartką.

W Treflu Gdańsk nie mówi się o konkretnych celach na najbliższy sezon. Jak to wygląda w szatni zespołu?

– Póki co nie składamy otwartych deklaracji. Po pierwszych zajęciach porozmawialiśmy sobie wstępnie na ten temat. Trener Michał Winiarski wyznaczył nam drogę, na której z dnia na dzień mamy pracować i stawać się coraz lepsi. Jeśli będziemy dążyć do tego jako zespół, to sukcesy przyjdą same. Dobry trening i zaangażowanie z pewnością popłaci.

Cały wywiad Damiana Konwenta w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved