Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Filipiak: To najlepszy moment, żeby zmienić otoczenie

Bartosz Filipiak: To najlepszy moment, żeby zmienić otoczenie

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Będzie to pierwszy mój sprawdzian w życiu. Mimo że byłem w SMS-ie, to wszystkie imprezy w kadrach młodzieżowych mnie omijały. Jestem zadowolony, że znalazło się dla mnie miejsce, żeby trenować z chłopakami, a później pojechać na uniwersjadę – powiedział Bartosz Filipiak, który znalazł się w kadrze na uniwersjadę w Neapolu.

Po trzech latach w Chemiku Bydgoszcz na zmianę barw klubowych zdecydował się Bartosz Filipiak, który wybrał ofertę Trefla Gdańsk. – Trzy ostatnie lata spędziłem w Bydgoszczy. Uważam, że jest to najlepszy moment, żeby zmienić otoczenie. Myślę, że każda zmiana zespołu oraz miejsca zamieszkania daje fajny impuls do rozwoju. Trzeba zaadaptować się w nowej grupie, powalczyć o swoją pozycję, pokazać swoje najlepsze umiejętności. Uważam, że taka zmiana może mi wyjść tylko i wyłącznie na lepsze – powiedział Bartosz Filipiak.W poprzednim sezonie był on liderem Chemika Bydgoszcz. Uplasował się w czołówce najlepiej punktujących zawodników PlusLigi, gromadząc na swoim koncie 433 punkty. Filipiak ma nadzieję, że w nowym otoczeniu pokaże się z jeszcze lepszej strony. – Liczę na to, że w nowej drużynie i przy nowym trenerze będę grał jak najlepiej. Wierzę, że pomogę Treflowi w osiąganiu jak najlepszych rezultatów – podkreślił nowy atakujący gdańskiej drużyny, który w samych superlatywach wypowiada się o nowym szkoleniowcu Trefla. – Michał Winiarski jako zawodnik osiągnął bardzo dużo, był na topie przez wiele lat liczę na to, że będę mógł od niego zaczerpnąć wiedzę na temat tego jak trzymać tak dobry poziom sportowy. Wierzę, że pomoże mi zrobić kolejny krok do przodu. Chciałbym się w Gdańsku cieszyć siatkówką, dawać radość kibicom oraz pomagać drużynie – dodał Filipiak.

Nie ma on zbyt dużo czasu na odpoczynek po sezonie ligowym, bowiem znalazł się w szerokim składzie reprezentacji. Otrzymał też powołanie do kadry, która weźmie udział w uniwersjadowych zmaganiach. Zawodnik nie ukrywa radości z faktu, że będzie mógł zagrać na międzynarodowej arenie. – Bardzo ucieszyło mnie to powołanie, bo tak naprawdę będzie to pierwszy mój sprawdzian w życiu. Mimo że byłem w SMS-ie, to wszystkie imprezy w kadrach młodzieżowych mnie omijały. Jestem zadowolony, że znalazło się dla mnie miejsce, żeby trenować z chłopakami, a później pojechać na turniej. Jestem bardzo podekscytowany – zakończył Bartosz Filipiak.

źródło: opr. własne, Trefl Gdańsk - Youtube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved