Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Filipiak: Ten mecz miał dla nas dużą wagę

Bartosz Filipiak: Ten mecz miał dla nas dużą wagę

fot. Karolina Koster

Łuczniczka Bydgoszcz w piątek odniosła bardzo cenne zwycięstwo, pokonując w Bielsku-Białej po tie-breaku BBTS. – Ulga jest spora, bo zwycięstwa i punkty są nam bardzo potrzebne – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki MVP spotkania, Bartosz Filipiak. W trakcie meczu zmienił on Marcela Gromadowskiego i pomógł zespołowi. – Ja cieszę się z tego, że potrafiłem pomóc swojemu zespołowi w odniesieniu zwycięstwa w tym meczu – mówi atakujący Łuczniczki.

Patrząc na sytuację obu zespołów w tabeli, był to mecz o tzw. sześć punktów i to wy wyszliście z tego zaciętego spotkania zwycięsko. Duża jest ulga po wygranej w tak ważnym spotkaniu?

Bartosz Filipiak: – Ten mecz na pewno miał dla nas dużą wagę. Dzięki wygranej i zdobyciu dwóch punktów udało nam się podskoczyć w tabeli. Ulga jest spora, bo zwycięstwa i punkty są nam bardzo potrzebne.Wcześniej wygraliście także z AZS-em Częstochowa. Czy można powiedzieć, że wasza gra wygląda już coraz lepiej i wszystko zmierza w dobrym kierunku?

– Uważam, że brakuje nam jeszcze sporo do tego, byśmy grali tak, jak sobie tego życzymy i przed nami jest bardzo dużo pracy. Jak na razie nasze wyniki są lepsze niż w pierwszej rundzie, więc można powiedzieć, że idziemy w dobrym kierunku.

Walki w piątek nie brakowało, ale poziom meczu na pewno obniżały błędy własne popełniane przez obie ekipy w dość dużej ilości. Czy to właśnie to, kto tych błędów popełnił mniej, okazało się tutaj decydujące?

– Z pewnością nie był to najpiękniejszy mecz do oglądania dla kibiców. Takie mecze charakteryzują się często właśnie dużą ilością błędów. My na całe szczęście w końcówkach wygranych setów popełniliśmy ich mniej i udało nam się zabrać ze sobą dwa punkty do Bydgoszczy.

Przegrywaliście w tym spotkaniu już 1:2, ale w kolejnych dwóch partiach okazaliście się lepsi, wyjechaliście z Bielska-Białej z dwoma punktami. Jak dużą rolę odegrał tutaj czynnik psychologiczny, że nie poddaliście się i do samego końca była ta wiara w zwycięstwo?

– Ten czynnik odegrał dużą rolę. Przegrywaliśmy 1:2 i byliśmy źli na siebie, że doprowadziliśmy do takiej sytuacji. Widzieliśmy, że zespół z Bielska-Białej jest w naszym zasięgu i nie pozostawało nam nic więcej, jak zawalczyć o dwa punkty w tym meczu. Jesteśmy szczęśliwi z tego zwycięstwa, bo udało nam się w końcu wygrać naszego pierwszego tie-breaka w sezonie.

Ty nie rozpocząłeś tego spotkania w podstawowym składzie, ale dość szybko zmieniłeś Marcela Gromadowskiego i ostatecznie otrzymałeś statuetkę MVP. Według ciebie łatwiej się gra, rozpoczynając mecz w szóstce, czy potem wchodząc z kwadratu i zastępując mającego kłopoty kolegę?

Ja cieszę się z tego, że potrafiłem pomóc swojemu zespołowi w odniesieniu zwycięstwa w tym meczu. Wiadomo, że trenuje się po to, żeby grać jak najwięcej. Spędziłem sporo czasu na boisku i to jest dla mnie ważne. To, czy wyjdę w szóstce, czy wejdę z kwadratu, nie ma dla mnie większego znaczenia, w każdej roli muszę potrafić się odnaleźć.

Wciąż jednak punktów na waszym koncie nie ma tyle, ile byście na pewno sobie życzyli. Daje się w zespole już odczuć jakąś presję, jakieś ciśnienie związane z tym, że kolejek jest już coraz mniej i ten dorobek punktowy trzeba powiększać?

– Nasza ilość punktów po tylu kolejkach nie jest satysfakcjonująca. Mamy jednak jeszcze sporo okazji, żeby ten dorobek powiększyć i na tym się koncentrujemy. Presja zostaje z boku.

Przed wami w piątek kolejne istotne spotkanie, tym razem przyjedzie do was Effector Kielce. Łatwiej będzie przystąpić do tego meczu po wygranej wcześniej nad AZS-em Częstochowa i teraz w Bielsku-Białej?

– Wygrane dodają pewności siebie i mam nadzieję, że z zespołem z Kielc zagramy dobry mecz. Będziemy walczyli o kolejne zwycięstwo, nie będzie łatwo, bo Effector przyjedzie do nas po punkty i przerwanie swojej złej passy.

Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved