Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Filipiak: Jesteśmy zadowoleni ze swojej postawy

Bartosz Filipiak: Jesteśmy zadowoleni ze swojej postawy

fot. Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk wygrał dwa mecze wyjazdowe w PlusLidze i z kompletem punktów powrócił na wybrzeże. – Jesteśmy bardzo zbudowani swoją postawą, wygraliśmy dwa mecze w trudnych halach, jesteśmy kompletną drużyną, liczę że w kolejnych spotkaniach meczach będziemy równie dobrze grali – powiedział atakujący gdańskiego zespołu Bartosz Filipiak.

 Czy spodziewaliście się takiego sukcesu na południu Polski, zagraliście dwa mecze w krótkim odstępie czasu i wywozicie sześć punktów?
Bartosz Filipiak: Absolutnie nie liczyliśmy na taki obrót sprawy, wiedzieliśmy że przyjeżdżamy na trudne tereny. Wiedzieliśmy, że MKS Będzin mocno nam się postawi, a jeśli chodzi o zespół z Zawiercia to każdy zna jego możliwości, poza tym doping kibiców niesie tą drużynę. Szykowaliśmy się na dwa ciężkie mecze i takie były i nie ulega to żadnej wątpliwości, to że wracamy z kompletem punktów do Gdańska jest bardzo dobre dla nas. Te mecze na pewno nas zbudują, tym bardziej że wygraliśmy na wyjeździe.

W Będzinie pokazaliście prawdziwy charakter drużyny, przegrywaliście 14:22 w pierwszej partii, a wygraliście praktycznie przegrany set
– Takie sety, takie końcówki budują całą drużynę, dodają bardzo dużo pewności siebie. Pozostaje nam tylko się cieszyć, że w takich sytuacjach potrafimy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W meczu z Wartą miałem wrażenie, że to wy występujecie w roli gospodarza. Co zadecydowało o tym, że czuliście się tak pewnie?
– W hali przeciwnika potrafiliśmy zaskoczyć naszego rywala zagrywką (Trefl zdobył w tym elemencie 4 punkty, gospodarze 7, gdańszczanie byli lepsi w bloku punktowali w tym elemencie 9 razy, zawiercianie 5 razy – przyp red.), mamy kompletny zespół, każdy z nas miał swój wkład w zwycięstwo (Bartosz Filipiak zdobył 14 punktów – przyp.red.).

Zajmujecie czwarte miejsce w tabeli z 19 punktami, jak zareagowaliście na taką wiadomość?
– Nie dotarło to jeszcze do nas, sam nie mogę w to uwierzyć, osobiście nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Taka jest rzeczywistość, będziemy nadal pracować, to jest dopiero początek sezonu i na pewno w kolejnych meczach pokażemy się z dobrej strony.

Czy zgodzi się pan ze stwierdzeniem że granie w specyficznych halach wam pomaga?
– Przed meczem w Zawierciu mieliśmy dobre przetarcie w Sosnowcu. Dla mnie hala w Zawierciu jest o wiele bardziej przyjemniejsza, byliśmy do tych spotkań bardzo dobrze przygotowani i to zaprocentowało.

Czy nie czuliście się zawiedzeni po meczu z Visłą Bydgoszcz, że straciliście jeden punkt?
– Absolutnie nie, bydgoszczanie zagrali dobre spotkanie, bardzo ciężko się z nimi grało odrzucili nas od siatki. Ponadto dobrze zagrywali, wprawdzie nie wyjechali z Gdańska ze zwycięstwem, ale jest to zespół walczący, który w momencie gdy przegrywa nadal walczy i się nie poddaje. Dla nas było to ciężkie spotkanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved