Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Filipiak: Ciężko w takim momencie znaleźć motywację do treningów

Bartosz Filipiak: Ciężko w takim momencie znaleźć motywację do treningów

fot. Sylwia Lis

– Żaden zawodnik nie lubi przegrywać. To jest bardzo trudne do przełknięcia, a tym bardziej jeśli idzie to serią. Ciężko w takim momencie znaleźć motywację do treningów, ale trzeba być na tyle silnym, żeby się nie poddawać i tę złą passę przełamać – powiedział po meczu z Treflem Gdańsk siatkarz Chemia Bydgoszcz, Bartosz Filipiak.

Bydgoszczanie przystępowali do spotkania z Treflem po niezłym pojedynku w Zawierciu z miejscowym Aluronem Virtu Wartą. Tym razem „Chemicy” nie grali już tak dobrze, przegrywając we własnej hali 0:3. Trener gospodarzy – Jakub Bednaruk – przyznał, że gdańszczanie zaprezentowali się wyraźnie lepiej od jego ekipy. – Trefl był po prostu lepszym zespołem. Mieliśmy swoje szanse, mogliśmy osiągnąć 1:1 w setach, ale dwie najważniejsze piłki skończył Maciej Muzaj i w tym problem, że go nie złapaliśmy. Ponadto nie wiem dlaczego, ale nie weszliśmy w ten mecz. Byliśmy po Zawierciu fajnie naładowani pomimo tego, iż ostatnio nie punktujemy. Nie mogliśmy w pierwszej odsłonie stworzyć akcji i przez to nas przydusili. Znów pojawił się problem z meczu z Aluronem. Mianowicie mamy końcówkę i oddajemy przyjęcie na drugą stronę. Ogólnie atakowaliśmy o 10-20 słabiej od Trefla – powiedział szkoleniowiec. Postawę przeciwnika docenił także Filipiak. – Przystępowaliśmy optymistycznie do meczu, patrząc na naszą postawę w Zawierciu, gdzie niewiele brakowało, by przywieźć punkty. Myśleliśmy, że postawimy większy opór drużynie z Gdańska. Trzeba jednak oddać, iż Trefl grał bardzo dobrze w defensywie oraz bloku i obronie, podbijając dużo naszych piłek. My z kolei nie potrafiliśmy zagrozić zagrywką i stąd taki rezultat – ocenił atakujący.



Sternik bydgoszczan zwrócił również uwagę na słabą dyspozycję swoich podopiecznych w ataku. – W ostatnich meczach gramy naprawdę dobrze w ataku, a teraz pierwsza akcja trochę kulała. Muszę się zastanowić, skąd się to wzięło, gdyż to jest nasza mocna strona. Fakt, że nie przyjmujemy i dostajemy sporo asów czy przechodzących, był wiadomy, ponieważ Kovacević i Lipiński to dwaj ofensywni przyjmujący – rzekł Bednaruk. Bartosz Filipiak zwrócił uwagę na różnice gry swej drużyny w ostatnich dwóch meczach. Ciężko było mu jednak znaleźć odpowiedź na widoczną dysproporcję. – Jestem zdziwiony, gdyż mecz z Wartą Zawiercie był na wyjeździe, w trudnej hali, a przyjechaliśmy do własnego obiektu i nasza gra wyglądała znacznie gorzej. Na gorąco ciężko jednak zdiagnozować, dlaczego wystąpiły takie różnice. Mamy teraz sporo czasu i sztab, by to wszystko przemyśleć i wrócić do dobrej postawy oraz uczciwie potrenować. Mam nadzieję, iż w następnym meczu pokażemy dobrą twarz – stwierdził zawodnik klubu z Bydgoszczy.

Mimo porażki najprawdopodobniej gracze Chemika otrzymają dwa dni przerwy ze względu na szereg pozasportowych aspektów, mogących wpływać na zespół. – Zastanawiam się, czy nie byliśmy napompowani, bo wokół nas występuje bardzo dużo czynników pozasportowych, dlatego są czasami negatywne emocje. Może trzeba to uspokoić i dam zawodnikom dwa dni wolnego, żeby się wyluzowali i oczyścili głowę – ocenił Jakub Bednaruk. Trener zdradził również wygląd drużyny pod kątem kontuzji. – Dzień przed meczem Lipiński zszedł z treningu z urazem ścięgna Achillesa. Co do reszty zawodników, to jest OK. Fizycznie będę musiał popracować z Raphaelem Vinhedo, natomiast pozostali czują się dobrze – powiedział szkoleniowiec.

Dla „Chemików” mecz z Treflem był szóstą porażką z rzędu. Filipiak nie ukrywa, że taka seria negatywnie wpływa na morale zawodników. – Żaden zawodnik nie lubi przegrywać. To jest bardzo trudne do przełknięcia, a tym bardziej jeśli idzie to serią. Ciężko w takim momencie znaleźć motywację do treningów, ale trzeba być na tyle silnym, żeby się nie poddawać i tę złą passę przełamać – stwierdził siatkarz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved