Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Cedzyński: Współczuję chłopakom z Bełchatowa

Bartosz Cedzyński: Współczuję chłopakom z Bełchatowa

fot. Karolina Koster

W czwartek zapadła decyzja o zweryfikowaniu rezultatu spotkania między Espadonem Szczecin i PGE Skrą Bełchatów. I choć na parkiecie wygrali gości, to ostatecznie trzy punkty trafiły na konto zespołu z Pomorza Zachodniego. – Zapewniam, że nie w ten sposób chcieliśmy zdobyć pierwsze punkty w PlusLidze – mówi Bartosz Cedzyński. 

Espadon odstąpił wprawdzie od składania oficjalnego protestu, ale odpowiednie instytucje zdecydowały, że sytuacja i tak musi zostać wyjaśniona. Ostatecznie zdecydowano, aby przyznać szczecinianom zwycięstwo 3:0 (25:0 w każdym z setów). – Zapewniam, że nie w ten sposób chcieliśmy zdobyć pierwsze punkty w PlusLidze – mówi Bartosz Cedzyński. Nawiązaliśmy w tym spotkaniu walkę ze Skrą, mało zabrakło, ale ostatecznie na boisku przegraliśmy, bo rywale byli tego dnia nieco lepsi. I właśnie dlatego mi szkoda chłopaków z Bełchatowa, współczuję im.Środkowy Espadonu zwrócił też uwagę na istotny aspekt całej sprawy. – Gdyby to ode mnie zależało, to wolałbym, żeby tego walkowera nie było. No ale wiadomo, jest regulamin i stworzenie takiego precedensu przyniosłoby pewnie dużo dyskusji i problemów w przyszłości. Drużyny, które popełniłyby taki błąd, powoływałyby się na przykład Skry i próbowałyby uniknąć konsekwencji.

Decyzja została podjęta, a tabela PlusLigi zaktualizowana. Trzy punkty sprawiły, że Espadon przesunął się na czternastą lokatę. – Oby takich sytuacji z walkowerami było jak najmniej. Gratuluję chłopakom ze Skry zwycięstwa na boisku i współczuję, że stało się to, co się stało. Sam jestem zawodnikiem, który na pierwszym miejscu zawsze stawia zasadę fair play i dlatego jest mi przykro, że tak to się skończyło.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved