Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Cedzyński: Teraz będzie już łatwiej

Bartosz Cedzyński: Teraz będzie już łatwiej

– W przypadku każdego z nas można tak mówić, że to stres, że pierwsze spotkanie. Pierwszy raz jest zawsze trudny, chociaż mamy w składzie doświadczonych zawodników, dla których nie jest to pierwszy sezon w PlusLidze, to jednak dla nas jako szczecińskiej drużyny był to powrót do elity po 13 latach – mówił po przegranym inauguracyjnym meczu w PlusLidze z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle środkowy beniaminka Espadonu Szczecin, Bartosz Cedzyński. Przyznał także, że teraz będzie już łatwiej. – Wiemy już, z czym to się je – dodał.

Można powiedzieć, że ZAKSA pokazała swoją siłę i było to mocne wejście w sezon. Spodziewaliście się, że postawicie rywalom jednak większy opór?Bartosz Cedzyński: – Z ich strony to na pewno było mocne wejście. Oczywiście, że liczyliśmy na więcej walki. Przygotowywaliśmy się do tego całe dwa miesiące, każdy z nas chciał powalczyć trochę bardziej. Mam nadzieję i mogę to obiecać, że będziemy walczyć i w meczu z Asseco Resovią Rzeszów damy z siebie jeszcze więcej. Może to nie wyglądało tak, jak powinno, ale to spotkanie wiele nas kosztowało. Cieszymy się przede wszystkim z tego, że jesteśmy w gronie najlepszych drużyn w Polsce, w PlusLidze. Na pewno będziemy walczyć.

Te pierwsze dwa sety, gdzie praktycznie nie istnieliście na boisku, to był wynik jakiegoś stresu, nerwów związanych z debiutem zespołu w PlusLidze?

– Można tak powiedzieć. Na pewno jakaś nieudana akcja pociągnęła za sobą następną i tak dalej. Przyjęcie zagrywki mieliśmy bardzo dobre, ale gorzej było z atakiem. Nie mieliśmy skuteczności w pierwszym ataku, a ZAKSA miała i to jest smutne.

Dla ciebie osobiście jednak to wyjście w podstawowym składzie, w takim meczu to chyba było coś wyjątkowego?

– Oj bardzo! Już nawet rozmawialiśmy wcześniej na ten temat. Długo na ten moment czekałem, to było spełnienie marzenia. Jak się okazuje, marzenia się spełniają, a właściwie to trzeba je spełniać. Przeszedłem bardzo długą drogę, aby się tutaj znaleźć i mam nadzieję, że na treningach jeszcze zwiększę swoje umiejętności i zostanę w tej szóstce na dłużej.

Pierwsze koty za płoty, teraz będzie już łatwiej?

– Tak, zdecydowanie będzie nam łatwiej. Wiemy już, z czym to się je. Nawet jeżeli nie uda nam się wygrać, to nie będziemy zwieszać głów, tylko walczyć dalej, w kolejnym meczu. Będzie dobrze, ale oczywiście nie mogę zagwarantować zwycięstw, bo nikt nie może. Tak się akurat złożyło, że mamy najtrudniejszy początek ze wszystkich drużyn. Mieliśmy ZAKSĘ, teraz Resovia, potem Politechnika, z którą fajnie by było zapunktować, i potem PGE Skra. Fajnie, że te mecze są u nas, mam nadzieję, że kibice dopiszą.

A jak tobie podobała się atmosfera na trybunach towarzysząca inauguracji?

– Na boisku tego tak się tego nie zauważa, nie rozgląda się po trybunach, bo jest koncentracja. Na pewno jednak było czuć tę atmosferę, fajny doping i chciałbym wszystkim podziękować za to, że przyszli nie tylko na nasz mecz, ale też pomóc choremu Gracjankowi i mam głęboką nadzieję, że tak licznie kibice przyjdą także na nasze kolejne mecze.

Wrócę jeszcze do meczu z ZAKSĄ. Ta kontuzja Danaiła Miluszewa jeszcze przed początkiem meczu bardzo wam pokrzyżowała szyki?

– Na pewno nikt się tego nie spodziewał. Wielka szkoda, że tak się stało. Bartek Kluth jest dobrym zawodnikiem i na pewno bardzo dobrze rokującym na przyszłość. W piątek jednak na pewno w jego przypadku dała też trochę o sobie znać trema. Zresztą na pewno w przypadku każdego z nas można też tak mówić, że to stres, że pierwsze spotkanie. Pierwszy raz jest zawsze trudny, chociaż mamy w składzie doświadczonych zawodników, dla których nie jest to pierwszy sezon w PlusLidze, to jednak dla nas jako szczecińskiej drużyny był to powrót do elity po 13 latach. Mówiąc żartem, można zwalić ten mecz z ZAKSĄ na pechową trzynastkę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved