Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartosz Bućko: Zwycięstwa pomagają w pewności siebie

Bartosz Bućko: Zwycięstwa pomagają w pewności siebie

fot. 1liga.pls.pl

Stal Nysa S.A. niezależnie od wyników 13. kolejki KRISPOL 1. Ligi może być pewna pozycji lidera na koniec pierwszej części rundy zasadniczej. To jedyny zespół, który nie przegrał żadnego ligowego spotkania. – Zwycięstwa pomagają w pewności siebie i dobrej atmosferze, ale trzeba mieć w sobie dużo pokory, aby utrzymać tę serię jak najdłużej. Z pewnością drugą rundę, dzięki wypracowanej przewadze będzie nam się grało łatwiej, jednak później zaczną się play offy, gdzie prawdopodobnie presja będzie dużo większa. Trzeba się na to przygotować – powiedział Bartosz Bućko, przyjmujący nyskiej drużyny.

Katarzyna Porębska: Przyznam szczerze, że jak wygrywa się dwunasty mecz z rzędu, to trochę trudno zadać właściwe pytanie… Pierwsze, które się nasuwa, to jak wy to robicie?Bartosz Bućko: Nie ma jednego przepisu na kilkanaście zwycięstw z rzędu. Na pewno składa się na to kilka czynników, szeroki skład, równorzędna czternastka zawodników, dobre przygotowanie fizyczne, przygotowanie taktyczne przed każdym meczem, dobra atmosfera w zespole i wiele innych aspektów. Do każdego spotkania staramy się podejść z odpowiednim nastawieniem i skoncentrowani jedynie na najbliższym meczu.

Wygraliście dwanaście meczów z rzędu. Chyba dzięki temu w każdym kolejnym meczu gra się łatwiej. Zbudowaliście ogromną pewność siebie.

Zwycięstwa pomagają w pewności siebie i dobrej atmosferze, ale trzeba mieć w sobie dużo pokory, aby utrzymać tę serię jak najdłużej. Z pewnością drugą rundę, dzięki wypracowanej przewadze będzie nam się grało łatwiej, jednak później zaczną się play offy, gdzie prawdopodobnie presja będzie dużo większa. Trzeba się na to przygotować.

Stal Nysa gra już swoją najlepszą siatkówkę?

Uważam, że jako zespół gramy stabilnie i to jest nasz bardzo duży atut. Zawsze znajdzie się jakiś element do poprawy albo akcja, którą można było lepiej wykonać, ale i tak myślę, że nasz najlepszy mecz jest jeszcze przed nami i tego życzę nam oraz nyskim kibicom.

Całość wywiadu na krispol1liga.pl.
Rozmawiała Katarzyna Porębska.

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved