Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartosz Bućko: Oby nasza seria trwała jak najdłużej

Bartosz Bućko: Oby nasza seria trwała jak najdłużej

fot. 1liga.pls.pl

– Oby nasza seria trwała jak najdłużej. Warto podkreślić, że zwycięstwa które odnosimy są zasługą naszej zespołowości. Jak do tej pory większość zmian była wartościowa i wnosiła coś pozytywnego. To ważne w perspektywie całego sezonu ponieważ, na pewno przyjdzie gorszy moment i posiadanie wyrównanego skład zaprocentuje jeszcze bardziej, niż do tej pory – powiedział Bartosz Bućko, przyjmujący Stali Nysa S.A., która odniosła we wtorek ósme zwycięstwo z rzędu i jako jedyna jest niepokonana w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn.

Przegraliście minimalnie pierwszą partię 23:25 przeciwko MCKiS Jaworzno w meczu 8. kolejki. Mam wrażenie, że to podziałało na was jak kubeł zimnej wody. Mam rację?Bartosz Bućko: Pierwszego seta przegraliśmy na własne życzenie. Popełniliśmy zbyt wiele błędów własnych i nie potrafiliśmy wykorzystać przewagi punktowej w decydującej fazie seta. Rzeczywiście, podziałało to na nas mobilizująco i od następnej partii nasza gra uległa poprawie.

Jaworznianie wyjechali z Nysy bez punktów, ale chyba zgodzi się pan ze mną, że rywale rozegrali naprawdę dobry mecz. Byliście zaskoczeni ich postawą?

– To prawda, MCKiS Jaworzno zagrał dobry mecz. Widać było, że solidnie przygotowali się na nas taktycznie. Ich dobra postawa nie była dla nas zaskakująca. Spodziewaliśmy się, że będą ryzykować w ofensywie. Ten zespół bardzo dobrze zaczął ligę, jednak w ostatnich kilku meczach nie zdołał ugrać punktów. Natomiast uważam, że będą groźnym rywalem dla wszystkich drużyn i z pewnością rewanż na ich terenie będzie jeszcze trudniejszy.

Co było kluczem do wtorkowego zwycięstwa?

Kluczowe było zredukowanie własnych błędów i cierpliwość w grze. Nie staraliśmy się kończyć każdej piłki oraz dobrze spisywaliśmy się w asekuracji i obronie.

Odnieśliście ósme zwycięstwo z rzędu. Póki, co nie ma na was mocnych.

Zgadza się i oby nasza seria trwała jak najdłużej. Warto podkreślić, że zwycięstwa które odnosimy są zasługą naszej zespołowości. Jak do tej pory większość zmian była wartościowa i wnosiła coś pozytywnego. To ważne w perspektywie całego sezonu ponieważ, na pewno przyjdzie gorszy moment i posiadanie wyrównanego skład zaprocentuje jeszcze bardziej, niż do tej pory.

Już w sobotę rozegracie kolejny mecz. Na wyjeździe zagracie z SPS Chrobrym Głogów, który urwał we wtorek punkty LUK Politechnice. Jedziecie na trudny teren.

Na pewno nie sugerujemy się miejscem w tabeli zespołu z Głogowa. Mają kilku doświadczonych zawodników i będą chcieli wykorzystać swoje mocne strony. Nie zmienia to faktu, że będziemy faworytem tego spotkania i jedziemy tam po zwycięstwo.

Rozmawiała: Katarzyna Porębska

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved