Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Bednorz: Zachowaliśmy charakter do samego końca

Bartosz Bednorz: Zachowaliśmy charakter do samego końca

fot. Klaudia Piwowarczyk

– To był mecz, który miał być podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy nas wspierali. Ja o tym wszędzie mówię, ale będę to powtarzał do samego końca, bo bez tego wsparcia to nie byłoby to samo – przyznał po meczu o brązowy medal Bartosz Bednorz, który został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju.

Polacy w bardzo dobrym stylu zakończyli swój udział w Final Six Ligi Narodów. – To był mecz, który miał być podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy nas wspierali. Ja o tym wszędzie mówię, ale będę to powtarzał do samego końca, bo bez tego wsparcia to nie byłoby to samo. Stworzyliśmy tutaj drużynę w tak krótkim czasie z zawodników, którzy nie grają na co dzień ze sobą. Nie była to też tak zwana „pierwsza kadra”, więc niesamowite jest to, że stworzyliśmy niesamowitą atmosferę, zostawiliśmy kawał serducha na boisku – podsumował Bartosz Bednorz.Biało-czerwoni nie stracili nawet seta z Brazylią, jednak jak przyznał przyjmujący reprezentacji, to spotkanie nie było tak łatwe, jakby wskazywał na to wynik. – Mecz nie należał do najłatwiejszych. Wygraliśmy 3:0, możnaby pomyśleć, że było to bardzo łatwe zwycięstwo, ale naprawdę charakterem i atmosferą, które budowaliśmy sobie cały czas po każdym punkcie spowodowaliśmy, że dobiliśmy zmęczoną Brazylię. Oni naprawdę próbowali, mieli okazje w końcówkach nas przełamać, ale to my zachowaliśmy charakter i zimną krew do samego końca i cieszę się ogromnie z tego, że mogę być częścią tej wspaniałej drużyny. Pokazaliśmy naprawdę, że jesteśmy wielcy – stwierdził przyjmujący.

Vital Heynen od początku sezonu reprezentacyjnego bardzo rotował składem i dawał szansę grać wielu zawodnikom. Nie przeszkodziło to jednak reprezentacji w awansie do turnieju finałowego. Również w Chicago Polacy nie byli stawiani w roli faworytów do medali, jednak ostatecznie wyjeżdżają z USA z brązem. – Wierzyłem od samego początku, że możemy wywalczyć tutaj medal. Wiele osób w nas nie wierzyło, szczególnie bukmacherzy, więc jak ktoś postawił, to teraz pewnie się cieszy – powiedział z uśmiechem Bednorz. – To był trochę szalony skład, który wywalczył sobie brązowy medal. Może to tylko brąz, ale myślę, że chyba nie najgorzej wypadliśmy w tym turnieju. Wiele osób nas skreślało, bardzo im za to dziękuję, bo teraz mamy medal i nie przejmowaliśmy się niczym, co było dookoła nas, co o nas mówili. Zachowaliśmy charakter do samego końca, pokazaliśmy serducho i zagraliśmy dla naszego kraju, wspaniałych kibiców – dodał.

źródło: opr. własne, Polsat Sport, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved