Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Bednorz: Ta wygrana może nas podnieść na duchu

Bartosz Bednorz: Ta wygrana może nas podnieść na duchu

fot. Łukasz Kardynał / sportsphotos.eu

W meczu szóstej kolejki PlusLigi w Częstochowie doszło do akademickich derbów, w których Indykpol AZS Olsztyn pokonał częstochowski AZS 3:0. Najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania został Bartosz Bednorz. – Zakładaliśmy przed tym spotkaniem zwycięstwo i cieszymy się, że to zrealizowaliśmy – powiedział po zakończeniu meczu przyjmujący AZS-u Olsztyn.

Jak oceniasz przebieg tego  spotkania i czy zgodzisz się, że to zwycięstwo przyszło wam stosunkowo łatwo?

Bartosz Bednorz: – Myślę, że ten mecz nie należał do najtrudniejszych, kontrolowaliśmy cały czas jego przebieg. Były momenty, szczególnie w pierwszym secie, w których to AZS Częstochowa prowadził, ale nie daliśmy im możliwości odskoczenia i wygraliśmy w efekcie 3:0. Zakładaliśmy przed tym spotkaniem zwycięstwo  i cieszymy się, że to zrealizowaliśmy.Od początku sezonu gra AZS-u Olsztyn jest nierówna. Dobre spotkania przeplatacie gorszymi. Myślisz, że ta wygrana może być impulsem do regularnej gry i kolejnych zwycięstw?

– Uważam, że to spotkanie może nas podnieść na duchu, tym bardziej że to pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie. Po wygranym meczu zespół zawsze wychodzi z lepszym nastawieniem na kolejny, dlatego w następnych pojedynkach będziemy walczyć o komplety punktów.

Śmiało można powiedzieć, że jesteś liderem obecnego AZS-u Olsztyn. Powiedz, czy pasuje ci taka rola na boisku?

– Wiele razy już to słyszałem, ale osobiście nie czuję się liderem. Każdy w tym zespole jest bardzo ważną postacią i każdy przykłada się do zwycięstw w mniejszym lub w większym stopniu. Osobiście po grze w poprzednim sezonie i w reprezentacji czuję się mocniejszym i pewniejszym zawodnikiem, co wpływa na moją obecną grę.

W barwach AZS-u Częstochowa właśnie w tej hali rozpoczynałeś swoją przygodę z grą w PlusLidze. Wydawać się może, że lubisz tutaj grać, o czym może świadczyć między innymi nagroda MVP tego meczu?

– Zgadza się, dobrze mi się gra w tej hali. Pamiętam, że w zeszłym sezonie też tutaj wygraliśmy 3:0. Dzisiaj powtórzyliśmy wynik z tamtego spotkania, do tego statuetka MVP, także cieszę się podwójnie.

Na co twoim zdaniem stać w tym sezonie AZS Olsztyn?

– Na zwycięstwa z najlepszymi i znacznie lepszą lokatę niż w poprzednim sezonie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Wywiady

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved