Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Bednorz: Spodziewałem się, że będziemy walczyć sami ze sobą

Bartosz Bednorz: Spodziewałem się, że będziemy walczyć sami ze sobą

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polacy odnieśli trzecie zwycięstwo w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów. Podopieczni Vitala Heynena oprócz walki z rywalem musieli zmierzyć się z problemami zdrowotnymi. – Spodziewałem się, że będzie trudny mecz, dlatego że nasze zdrowie nie było w najlepszym stanie i to kilku zawodników dzisiaj z podstawowej szóstki. Spodziewałem się, że będzie to spotkanie długie i będziemy walczyć sami ze sobą, ale jak widać podołaliśmy – przyznał po pojedynku Bartosz Bednorz.

Reprezentacja Polski w sobotę pokonała Bułgarię 3:1. Biało-czerwoni nie byli jednak w pełni zdrowia. – Spodziewałem się, że będzie trudny mecz, dlatego że nasze zdrowie nie było w najlepszym stanie i to kilku zawodników dzisiaj z podstawowej szóstki. Spodziewałem się, że będzie to spotkanie długie i będziemy walczyć sami ze sobą, ale jak widać podołaliśmy – skomentował po spotkaniu Bartosz Bednorz, który w tym pojedynku wyszedł w podstawowym składzie. – Noc była nieprzespana i niestety to troszeczkę było odczuwalne, ale myślę, że wyszło całkiem ok. Powinniśmy spokojnie to spotkanie wygrać 3:0 a nie męczyć się, natomiast to była raczej walka z naszymi ciałami. Na pewno nie możemy zaliczyć tego meczu do dobrych, był to mecz przeciętny, ale jest zwycięstwo – dodał. Przyjmujący był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu. Siatkarz zdobył 18 punktów (16 w ataku przy 67% skuteczności i 2 blokiem).Bartosz Bednorz ostatni sezon spędził w lidze włoskiej. Polak zaliczył dobre występy w Modenie. – Dużo osób w to nie wierzyło. Ja pojechałem tam przede wszystkim udowodnić to sobie a później przy okazji innym i myślę, że to mi się udało. Ja jako człowiek się nie zmieniłem, dało mi to dużo jako zawodnikowi. Wzmocniłem się psychicznie i fizycznie, jednak dalej jestem tą samą osobą, przyjechałem tutaj z ogromnymi ambicjami pomóc tej kadrze i jestem ogromnie dumny, że mogę być wśród tak wspaniałych zawodników i mogę założyć z orłem na piersi – przyznał siatkarz.

Na zakończenie turnieju w Ningbo Polacy zmierzą się z gospodarzami. Chińczycy dotychczas zgromadzili 4 punkty. Zapytany o prognozy przed tym spotkaniem przyjmujący odpowiedział: – Nie wiem. Na razie mamy pogawędkę odnośnie tego meczu a jutro zobaczymy. Jak widać zdrowie nam faluje, więc jaki jutro będzie skład ciężko przewidzieć – zakończył Bartosz Bednorz.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved