Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Bednorz: Nie potrafimy uwierzyć w siebie

Bartosz Bednorz: Nie potrafimy uwierzyć w siebie

– W najważniejszych momentach nie potrafimy uwierzyć w siebie. Gdy wszystko idzie po naszej myśli, a przeciwnik w pewnym momencie zaczyna nas doganiać, nie jesteśmy w stanie przejąć inicjatywy i odwrócić przebiegu spotkania – powiedział po porażce z Lotosem Treflem Gdańsk przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn, Bartosz Bednorz.

W środę doznaliście trzeciej porażki z rzędu, przegrywając na wyjeździe z Lotosem Treflem Gdańsk 1:3. Co według pana zadecydowało o waszej porażce?

Bartosz Bednorz:Myślę, że problem tkwił w naszym przyjęciu. W pierwszym secie przeciwnik postawił wszystko na jedną kartę. Gdańszczanie posyłali dość mocne zagrywki, tym samym odrzucając nas od siatki. Nie mogąc skończyć akcji z wysokiej piłki, straciliśmy sporą przewagę. Rywale dzięki konsekwencji w swojej grze wygrali inauguracyjną partię tego spotkania.

Obraz gry AZS-u w pierwszej i drugiej partii przypominał ostatnie spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów – tam też po dobrym początku nastąpił znaczny spadek formy.

Uważam, że z teoretycznie mocniejszymi zespołami gra nam się zdecydowanie lepiej niż w konfrontacjach z ekipami, które znajdują się w dole ligowej tabeli. Myślę, że w najważniejszych momentach nie potrafimy uwierzyć w siebie. Gdy wszystko idzie po naszej myśli, a przeciwnik w pewnym momencie zaczyna nas doganiać, nie jesteśmy w stanie przejąć inicjatywy i odwrócić przebiegu spotkania.

Dzięki wygraniu trzeciego seta przedłużyliście swoje szanse na zwycięstwo w całym meczu. Dlaczego zatem nie udało się wam wygrać kolejnej partii i doprowadzić do tie-breaka?

Wykorzystaliśmy dużą ilość błędów przeciwnika, w pełni kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Dzięki konsekwencji w grze wygraliśmy tę partię, lecz w kolejnej znów mieliśmy problemy z przyjęciem oraz popełnialiśmy proste błędy.

Autor: Mateusz Lewandowski, więcej w Gazecie Wyborczej Olsztyn

źródło: sport.pl