Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Bednorz: Najważniejsze, że wygraliśmy

Bartosz Bednorz: Najważniejsze, że wygraliśmy

fot. Łukasz Kardynał / sportsphotos.eu

Drużyna Indykpolu AZS Olsztyn otworzyła sezon wygraną we własnej hali. Podopieczni trenera Gardiniego pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz i zgarnęli pierwszy komplet punktów do tabeli PlusLigi. – Postawa naszego zespołu może cieszyć kibiców – powiedział po pojedynku Bartosz Bednorz.

Mniejsza liczba błędów pozwoliła akademikom z Olsztyna otworzyć pojedynek z bydgoszczanami od wygranego seta. Kiedy sami zaczęli je popełniać, Łuczniczka wyrównała stan meczu. – Nasze proste błędy, które nakręciły przeciwnika. Musimy na pewno je wyeliminować, aby takie sytuacje się nie powtarzały – ocenił Bartosz Bednorz. Przyjmujący AZS-u zanotował bardzo dobry występ – zdobył 25 punktów, w tym 19 atakiem, 4 blokiem i 2 zagrywką. Poza tym dobrze prezentował się w przyjęciu i zasłużenie odebrał wyróżnienie. Dla zespołu Andrei Gardiniego najważniejsze jest zwycięstwo i punkty zdobyte do tabeli – jest to cenne dla pozytywnego wejścia drużyny w sezon. – Nieważne jest to, jaki był wynik. Najważniejsze, że to spotkanie wygraliśmy. To pierwszy mecz, spotkanie inauguracyjne, myślę, że postawa naszego zespołu może cieszyć kibiców, którzy tak licznie przybyli na nasz mecz – powiedział Bednorz. – Wygrane spotkania przed sezonem na pewno budują zespół, także z pewnością pomoże nam to w tym sezonie – dodał.

Indykpol AZS jest dość wyraźnie zmieniony w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami. Zawodnicy na każdym kroku podkreślają świetną atmosferę w drużynie i rosnącą pewność siebie całego kolektywu. Nad wszystkim panuje trener Gardini. – Są nowi zawodnicy, także trener na pewno musiał troszeczkę ten system zmienić, ale nie ma większej różnicy. Kwestia tego, że są nowi siatkarze i najważniejsze, aby obeznali się w tym, co trener preferuje – stwierdził przyjmujący. Teraz AZS czeka wyjazdowe spotkanie z Jastrzębskim Węglem, który na swoim koncie ma wygraną w tie-breaku z MKS-em Będzin. – Zespół jest na pewno słabszy niż w poprzednim roku, ale nie można go lekceważyć, także musimy równie skupieni podejść do tego spotkania i pokazać dobrą siatkówkę – ocenił rywali Bednorz.źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved