Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Bednorz: Jest to najlepsza droga dla mojego rozwoju

Bartosz Bednorz: Jest to najlepsza droga dla mojego rozwoju

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od dłuższego czasu wiadomo, że Bartosz Bednorz po zdobyciu mistrzostwa Polski opuści szeregi PGE Skry Bełchatów. Najpewniej obierze kierunek włoski, a zagrać ma najprawdopodobniej w Modenie. Sam zawodnik na razie jeszcze transferu do tego klubu oficjalnie nie potwierdza, ale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki jest to krok w jego karierze. – Dla mnie jest to coś wielkiego wyjechać w tak młodym wieku do tak mocnej ligi, by nie powiedzieć tak mocnego klubu – powiedział w Kadziu Projekt przyjmujący polskiej reprezentacji.

Z piekła do nieba w Bełchatowie. W ciągu dwóch lat piąty przyjmujący, trzeci atakujący teraz mistrz Polski i czołowa postać z włoskim kontraktem w Modenie. Dobrze scharakteryzowałem te dwa lata?Bartosz Bednorz: – Z początkiem się na pewno zgodzę. Przeczekałem ten pierwszy sezon, który był dla mnie bardzo ciężki. Dużo się o tym mówiło, ja też miałem strasznie nabitą głowę tym wszystkim i nie było naprawdę łatwo. Natomiast pod koniec sezonu podjąłem bardzo trudną decyzję, jaką było właśnie pozostanie w Bełchatowie. Nie była to jakaś pochopna decyzja, ale musiałem ją podjąć, zaryzykowałem i jak widać opłaciło się – skończyłem jako mistrz Polski, z czego się bardzo cieszę.

Twoje nazwisko było bardzo gorące, jeśli chodzi o transfery. Nie jest tajemnicą, że kluby tureckie, rosyjskie, włoskie, brazylijska Sada zgłosiły się po ciebie. Kiedy urodził się pomysł, że może warto wyjechać i spróbować innej siatkówki?

Jeszcze przed końcem sezonu myślałem sobie o tym, kiedy byłby odpowiedni czas, żeby wyjechać i powiedziałem sobie, że chyba mam jeszcze czas. Pojawiły się jednak takie oferty, których nie powinno się odrzucać. Życie siatkarza nie jest takie długie, jak się wydaje i decyzje trzeba podejmować szybko. Podjąłem decyzję i jestem bliżej niż dalej, a kierunek włoski jest najlepszym kierunkiem dla rozwoju. To było dla mnie najważniejsze. Wyjechać z Polski jako mistrz kraju? Chyba lepiej się nie da.

Oprócz rozmowy z bliskimi, rodziną, agentem rozmawiałeś z trenerem kadry o tym, że masz możliwość gry w topowym klubie, zasięgałeś opinii ludzi ze środowiska – czy warto, czy nie za szybko?

Jeszcze nie rozmawiałem z trenerem, dopiero gdy przyjechałem na kadrę, zamieniliśmy kilka słów. Natomiast decyzję podejmowałem głównie ze swoją rodziną i swoim managerem. To było dla mnie najważniejsze, by oni też ten mój wyjazd zaakceptowali. Bo nie jest coś takiego normalnego. Dla mnie jest to coś wielkiego wyjechać w tak młodym wieku do tak mocnej ligi, by nie powiedzieć tak mocnego klubu. Więc ja się z tego bardzo cieszę, inni gratulują mi i są zadowoleni, że tam jadę. Uważam, że jest to jeden z moich większych sukcesów życiowych, że mogę wybrać się właśnie tam i stamtąd dostałem ofertę. Uznałem, że jest to najlepsza droga dla mojego rozwoju.

Jesteś bardzo blisko uznanego klubu światowej marki. Jest duża szansa, że w przyszłym sezonie będziesz grał w Modenie. Nie czujesz presji? Odchodzi N’Gapeth, nie chcą Sandera, a twoje nazwisko pojawia się na liście. To cię stymuluje do ciężkiej pracy?

W mojej karierze wszystko bardzo szybko się zmienia. Zaczęło się od Częstochowy, w której były wzloty i upadki. Później był Olsztyn – zespół, w którym bardzo mocno się rozwinąłem najpierw pod okiem Krzysztofa Stelmacha, później Andrei Gardiniego. Potem pojawił się Roberto Piazza, wspaniały trener, który dał mi bardzo dużo w tym sezonie. Jestem za to ogromnie wdzięczny również Michałowi Winiarskiemu. Tak samo było, jak przychodziłem do Bełchatowa. Przejmowałem wtedy koszulkę po Facundo Conte. To dla mnie ogromne wyróżnienie iść do klubu, w którym grał niesamowity zawodnik. Traktuję to jako kolejne wyzwanie. Mam nadzieję, że mu podołam tak, jak podołałem w Bełchatowie.

Cały wywiad Łukasza Kadziewicza znajdziecie na stronie Polsatu Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved