Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Bednorz: Kuszą mnie duże wyzwania

Bartosz Bednorz: Kuszą mnie duże wyzwania

fot. Klaudia Piwowarczyk

Transfer, o którym mówiło się już od dłuższego czasu, został oficjalnie ogłoszony. Bartosz Bednorz został już zaprezentowany przez Zenit Kazań. – Jestem bardzo ambitnym człowiekiem i walczę tylko o najwyższe cele. Ciężką pracą udało mi się dojść do momentu, w którym leżał przede mną kontrakt z Zenitem Kazań. Nie spoczywam na laurach i dalej będę ciężko pracował, bo przede mną początek świetnej przygody i niesamowite wyzwanie – mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym polski przyjmujący.

W środę wieczorem Zenit Kazań oficjalnie ogłosił przyjście Bartosza Bednorza, który wcześniej bronił barw włoskiego zespołu. – Dlaczego długo się nie zastanawiałem? Bo jestem bardzo ambitnym człowiekiem i walczę tylko o najwyższe cele. Ciężką pracą udało mi się dojść do momentu, w którym leżał przede mną kontrakt z Zenitem Kazań. Nie spoczywam na laurach i dalej będę ciężko pracował, bo przede mną początek świetnej przygody i niesamowite wyzwanie. Zagram w nowym miejscu, którego jestem bardzo ciekawy. W klubie, dla którego porażka nie wchodzi w grę. Kuszą mnie duże wyzwania – przyznał polski przyjmujący. Bez wątpienia gra w rosyjskim gigancie to nie lada wyzwanie, a Zenit zapowiada chęć powrotu na szczyt ligi rosyjskiej. – Bardzo długo byli niepokonani, a grający tam zawodnicy stworzyli coś niesamowitego. Chciałbym to powtórzyć z Zenitem. Będę robić wszystko, by razem z nowymi kolegami z drużyny pomóc Zenitowi Kazań wrócić na szczyt – zapowiedział Bartosz Bednorz.Z ciepłej Italii Bednorz przenosi się do o wiele bardziej zimnej Rosji. – Trzeba będzie zmienić garderobę, wyciągnąć czapki, rękawiczki i szaliki. Kiedy grałem jeszcze w Bełchatowie, wyznaczyłem sobie pewien cel. Że na zakończenie kariery chcę mieć doświadczenie gry w najlepszych ligach na świecie. Cieszę się, że mam taką możliwość nie tylko przez grę w takich ligach, ale również w ich najlepszych klubach. Dlatego jestem gotowy na kolejne wyzwanie. Jestem ciekaw Rosji i uważam, że ta oferta nadeszła w odpowiednim momencie – podsumował Polak, który parę przyjmujących będzie tworzył z gwiazdą światowej siatkówki – Earvinem Ngapethem. – Połączenie techniki i siły. Nie jesteśmy tym samym typem zawodnika. Ja jestem bardziej ofensywny, on defensywny. Będę się mógł czegoś od niego nauczyć, wzbogacić swój wachlarz umiejętności. W Modenie wciąż o nim pamiętają i jest bardzo szanowany pod względem siatkarskim. Jestem bardzo zmotywowany i nie mogę się doczekać pierwszego treningu i powrotu do siatkówki – mówił Bednorz.

Na razie jednak w planach jest zgrupowanie polskiej kadry, które ma odbyć się w rygorze sanitarnym. – Z pewnością będzie sporo obostrzeń, ale one są potrzebne. Musimy dbać o zdrowie swoje, jak i naszych bliskich, z którymi po powrocie ze zgrupowania będziemy mieć kontakt. Warunki, w jakich zostaną przeprowadzone treningi, posiłki czy zakwaterowanie, z pewnością ulegną zmianie. Najważniejsze, żebyśmy mogli wrócić do wykonywania swoich obowiązków, bo nie mogę się doczekać by zobaczyć się z chłopakami i poodbijać piłkę – zapowiedział Bartosz Bednorz.

Cały wywiad Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę