Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Bednorz: Kuszą mnie duże wyzwania

Bartosz Bednorz: Kuszą mnie duże wyzwania

fot. Klaudia Piwowarczyk

Transfer, o którym mówiło się już od dłuższego czasu, został oficjalnie ogłoszony. Bartosz Bednorz został już zaprezentowany przez Zenit Kazań. – Jestem bardzo ambitnym człowiekiem i walczę tylko o najwyższe cele. Ciężką pracą udało mi się dojść do momentu, w którym leżał przede mną kontrakt z Zenitem Kazań. Nie spoczywam na laurach i dalej będę ciężko pracował, bo przede mną początek świetnej przygody i niesamowite wyzwanie – mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym polski przyjmujący.

W środę wieczorem Zenit Kazań oficjalnie ogłosił przyjście Bartosza Bednorza, który wcześniej bronił barw włoskiego zespołu. – Dlaczego długo się nie zastanawiałem? Bo jestem bardzo ambitnym człowiekiem i walczę tylko o najwyższe cele. Ciężką pracą udało mi się dojść do momentu, w którym leżał przede mną kontrakt z Zenitem Kazań. Nie spoczywam na laurach i dalej będę ciężko pracował, bo przede mną początek świetnej przygody i niesamowite wyzwanie. Zagram w nowym miejscu, którego jestem bardzo ciekawy. W klubie, dla którego porażka nie wchodzi w grę. Kuszą mnie duże wyzwania – przyznał polski przyjmujący. Bez wątpienia gra w rosyjskim gigancie to nie lada wyzwanie, a Zenit zapowiada chęć powrotu na szczyt ligi rosyjskiej. – Bardzo długo byli niepokonani, a grający tam zawodnicy stworzyli coś niesamowitego. Chciałbym to powtórzyć z Zenitem. Będę robić wszystko, by razem z nowymi kolegami z drużyny pomóc Zenitowi Kazań wrócić na szczyt – zapowiedział Bartosz Bednorz.Z ciepłej Italii Bednorz przenosi się do o wiele bardziej zimnej Rosji. – Trzeba będzie zmienić garderobę, wyciągnąć czapki, rękawiczki i szaliki. Kiedy grałem jeszcze w Bełchatowie, wyznaczyłem sobie pewien cel. Że na zakończenie kariery chcę mieć doświadczenie gry w najlepszych ligach na świecie. Cieszę się, że mam taką możliwość nie tylko przez grę w takich ligach, ale również w ich najlepszych klubach. Dlatego jestem gotowy na kolejne wyzwanie. Jestem ciekaw Rosji i uważam, że ta oferta nadeszła w odpowiednim momencie – podsumował Polak, który parę przyjmujących będzie tworzył z gwiazdą światowej siatkówki – Earvinem Ngapethem. – Połączenie techniki i siły. Nie jesteśmy tym samym typem zawodnika. Ja jestem bardziej ofensywny, on defensywny. Będę się mógł czegoś od niego nauczyć, wzbogacić swój wachlarz umiejętności. W Modenie wciąż o nim pamiętają i jest bardzo szanowany pod względem siatkarskim. Jestem bardzo zmotywowany i nie mogę się doczekać pierwszego treningu i powrotu do siatkówki – mówił Bednorz.

Na razie jednak w planach jest zgrupowanie polskiej kadry, które ma odbyć się w rygorze sanitarnym. – Z pewnością będzie sporo obostrzeń, ale one są potrzebne. Musimy dbać o zdrowie swoje, jak i naszych bliskich, z którymi po powrocie ze zgrupowania będziemy mieć kontakt. Warunki, w jakich zostaną przeprowadzone treningi, posiłki czy zakwaterowanie, z pewnością ulegną zmianie. Najważniejsze, żebyśmy mogli wrócić do wykonywania swoich obowiązków, bo nie mogę się doczekać by zobaczyć się z chłopakami i poodbijać piłkę – zapowiedział Bartosz Bednorz.

Cały wywiad Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved