Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Bednorz: Każdy dołożył swoją cegiełkę do tego, że jesteśmy w tym miejscu

Bartosz Bednorz: Każdy dołożył swoją cegiełkę do tego, że jesteśmy w tym miejscu

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Niesamowite emocje. Cieszę się ogromnie z tego, że mogę być częścią tego wspaniałego zespołu. Cieszę się, że po raz kolejny zostawiliśmy serducho. Proszę mi wierzyć, nie mamy już siły i ledwo stoimy na nogach, ale wywalczyliśmy sobie ten awans do półfinału – powiedział Bartosz Bednorz po zwycięskim meczu z Iranem (3:1) w meczu Final Six Ligi Narodów siatkarzy.

Polscy siatkarze po pokonaniu Brazylii (3:2) i Iranu (3:1) w grupie B zagwarantowali sobie awans do półfinału turnieju finałowego Ligi Narodów. W piątek mają dzień przerwy, a w sobotę czeka ich półfinałowe starcie. – Musimy znaleźć jakieś ciekawe miejsca w Chicago, gdzie będziemy mogli się zregenerować. Oczywiście żartuję, w piątek jest dzień na regenerację. Będziemy odpoczywać, musimy dobrze zjeść i skupić się już na półfinale – stwierdził przyjmujący reprezentacji Polski.– Mimo być może niepełnego składu, chociaż ja od początku wierzyłem w ten skład, pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę na wysokim poziomie i postawić się rywalom na wysokim poziomie – mówił Bartosz Bednorz, który przyznał, że nie ma dwóch czy trzech reprezentacji Polski. – Ja nie lubię tego określenia kadra A, kadra B. Uważam, że wszyscy jesteśmy jedną drużyną, a najważniejsze było stworzyć kolektyw i to zrobiliśmy. Każdy dołożył swoją cegiełkę do tego, że jesteśmy w tym miejscu. Nam nie pozostaje nic innego, jak pokazać, że było warto i że wszyscy, którzy nam w tym pomogli, wykonali świetną robotę i nie pójdzie ona na marne – dodał.

W tym turnieju nie ma słabych drużyn i trzeba się liczyć, że każdy mecz będzie wyglądał tak jak ten z Iranem i wcześniejszy z Brazylią. Musimy być na to gotowi. Nie jest istotne, z kim będziemy grać w półfinale. Na tym etapie każdy jest bardzo mocny, z każdym już kiedyś graliśmy. To jest tylko kwestia dobrego przygotowania się do każdego przeciwnika – dodał Bednorz.  – W zespole USA, mam kilku znajomych, więc może dobrze byłoby z nimi zagrać.

 

źródło: polsatsport.pl, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved