Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Bednorz: Jest to dla nas ciężki okres

Bartosz Bednorz: Jest to dla nas ciężki okres

fot. legavolley.it

Już pod koniec lutego zaczęto odwoływać mecze w lidze włoskiej. Sytuacja w związku z koronawirusem wciąż jest bardzo poważna. – Na pewno jest to dla nas ciężki okres, dlatego że jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że codziennie uczęszczamy na treningi a w weekendy rywalizujemy z innymi zespołami. Niestety obecna sytuacja nam na to nie pozwala – powiedział Bartosz Bednorz.

Na początku marca ostatni mecz ligowy rozegrała Leo Shoes Modena. Od tego czasu w związku z pandemią koronawirusa wszystkie rozgrywki oraz treningi zostały wstrzymane. – Na pewno jest to dla nas ciężki okres, dlatego że jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że codziennie uczęszczamy na treningi a w weekendy rywalizujemy z innymi zespołami. Niestety obecna sytuacja nam na to nie pozwala i jak dobrze wiemy, jesteśmy tutaj po to, żeby trenować i grać, jesteśmy tutaj generalnie dla siatkówki, dlatego jak zostało nam to odebrane, to po prostu zaczynamy nudzić się i tracić sens bycia tutaj – przyznał Bartosz Bednorz. – Radzę sobie z tym nie najgorzej. Stosuję się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, które są w tym czasie najważniejsze, staram się ćwiczyć w domu i spędzać ten czas jak najlepiej, wykorzystywać go, jednak nie jest to łatwe, bo jestem typem osoby, która nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu – dodał.

Wciąż pod znakiem zapytania stoi to czy i kiedy siatkarze w ligach, które wstrzymały rozgrywki, wrócą do gry. Wiadomo już, że Siatkarska Liga Narodów została przełożona na czas po igrzyskach olimpijskich. Obecnie wszyscy zakładają, że igrzyska w Tokio rozegrane zostaną zgodnie z planem. – Uważam, że każda impreza, która gromadzi dużą ilość w jednym miejscu jest na pewno złym rozwiązaniem w obecnym czasie, dlatego że może to skutkować rozprzestrzenianiem się wirusa, którego nie chcemy rozprzestrzeniać. Nie po to powstają różne akcje, żeby zostać w domu i ograniczyć kontakt z innymi ludźmi, żeby nagle gromadzić ogromną ilość osób w jednym miejscu. Uważam, że jeżeli sytuacja nie poprawi się do tego czasu, to igrzyska powinny zostać przeniesione, bo jest to zbyt duże ryzyko, by zgromadzić tak dużą liczbę najlepszych sportowców na świecie i zaryzykować tym, żeby do wioski olimpijskiej wdarł się wirus – wyjaśnił przyjmujący.źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved