Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Bednorz: Cieszymy się z awansu do półfinału

Bartosz Bednorz: Cieszymy się z awansu do półfinału

Już przed wejściem na boisko siatkarze PGE Skry Bełchatów wiedzieli, że bez względu na wyniki dwóch ostatnich kolejek PlusLigi po rundzie zasadniczej zajmą drugie miejsce w tabeli, co promuje ich do gry w półfinale bez konieczności rozgrywania meczów ćwierćfinałowych. Być może informacja ta trochę ich rozluźniła, gdyż premierową odsłonę z walecznymi bielszczanami przegrali. Ostatecznie z Hali pod Dębowcem wywieźli trzy oczka, jednak w spotkanie to musieli włożyć sporo wysiłku, gdyż zawodnicy BBTS-u dzielnie walczyli o ligowy byt, stawiając wicemistrzom Polski trudne warunki. Gospodarze mogą szczególnie żałować trzeciej partii, w której prowadzili 17:10, by dać odbudować się siatkarzom Roberto Piazzy.

Wrażeniami z meczu podzielił się Bartosz Bednorz, który został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem tego spotkania. Na 31 posłanych do niego piłek skończył 17, dodając do tego jeszcze cztery punktowe bloki oraz trzy asy serwisowe. – Na pewno nie było to łatwe spotkanie. Sporo błędów po naszej stronie, a mimo to wybrnęliśmy z tej trudnej dla nas sytuacji. Wiadomo, że zawsze ciężej się gra zespołom z góry tabeli z tymi z dołu. Ciężko zawsze o koncentrację do samego końca, ale w najważniejszym momencie ją utrzymaliśmy i wygraliśmy to spotkanie za trzy punkty, które były nam bardzo potrzebne – analizował przyjmujący PGE Skry.

Bełchatowianie zdają sobie sprawę, że niewiele brakowało, a doszłoby do powtórki sprzed tygodnia z Kielc, kiedy spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli dopiero w tie-breaku. Trzeciego seta rozpoczęli bowiem fatalnie, przegrywając 1:6 czy 10:17, jednak w drugiej części wyraźnie przyspieszyli, niejako wymuszając na bielszczanach popełnianie błędów własnych. – Po takich sytuacjach poznaje się prawdziwy zespół, który pomimo wysokiej straty punktowej nie poddaje się tylko walczy do końca. Konsekwentnie i cierpliwie goniliśmy swoich rywali i udało nam się ostatecznie tego seta rozstrzygnąć na własną korzyść, z czego się bardzo cieszymy – dodał.

Zajęcie drugiego miejsca na koniec rundy zasadniczej niesie za sobą przywilej bezpośredniego awansu do strefy medalowej bez konieczności rozgrywania ćwierćfinałów. Tym samym w czasie kiedy drużyny z miejsc 3-6 będą walczyć o dwa pozostałe miejsca półfinałowe, zawodnicy PGE Skry Bełchatów będą mogli odpoczywać czy potrenować. Wielu zawodników i trenerów nie lubi takich dłuższych przerw pomiędzy rozgrywaniem meczów o stawkę. Co o tym sądzi Bartosz Bednorz? – My naprawdę nagraliśmy się bardzo dużo w tym sezonie i dla nas to każdy wolny dzień jest na wagę złota. Cieszymy się z tego, że od razu wywalczyliśmy awans do półfinału, a przez to będziemy mieć więcej czasu, żeby skupić się na konkretnym przeciwniku i mieć przez to mniej spotkań, a więcej treningów, co jest dla nas ważniejsze – zakończył.