Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Bednorz: Chcemy poprawić wynik z ubiegłego sezonu

Bartosz Bednorz: Chcemy poprawić wynik z ubiegłego sezonu

fot. Łukasz Kardynał / sportsphotos.eu

– Chcemy przede wszystkim poprawić wynik z ubiegłego sezonu i wierzę, że stać nas na to. Będziemy bardzo ciężko pracować, aby zająć miejsce w górnej połówce tabeli – mówi przed pierwszym meczem w PlusLidze przyjmujący AZS-u Olsztyn, Bartosz Bednorz.

Za wami trzy miesiące przygotowań do sezonu, a pierwszy poważny sprawdzian już w poniedziałek. Jesteście gotowi do gry na najwyższych obrotach?

Bartosz Bednorz:To był dla nas bardzo ciężki okres. Łącznie rozegraliśmy 15 sparingów, z których 11 wygraliśmy [m.in. z Lotosem Treflem Gdańsk czy Skrą Bełchatów – przyp. red.]. Dużo czasu poświęciliśmy pracy nad różnymi elementami gry, które teraz, podczas sezonu mamy zamiar zastosować.Dla trenera Andrei Gardiniego to będzie drugi sezon w Olsztynie, ale pierwszy, w którym od początku decydował o transferach i ostatecznym składzie AZS-u. Przed rokiem przejmował zespół po Krzysztofie Stelmachu…

I jak widać miał pomysł na nasz zespół i wykonał dobre ruchy transferowe [ośmiu nowych siatkarzy, wśród nich Belg, Holender i Serb – przyp. red.]. Mam nadzieję, że to sprawdzi się w nadchodzącym sezonie. Zawsze uważałem, że trener powinien mieć pierwszeństwo przy podejmowaniu takich decyzji.

Drużyna z Olsztyna ma m.in. nowego rozgrywającego, którym został doświadczony Paweł Woicki (poprzednio Bydgoszcz). Jak układa się wasza współpraca na boisku?

Rozegranie jest jednym z najważniejszych elementów naszej gry. Można powiedzieć, że z Pawłem rozumiemy się już bez użycia słów. Według mnie to idealna osoba do gry na tej pozycji.

Dopiero na dwa tygodnie przed startem ligi dołączyli do was zagraniczni zawodnicy – belgijski atakujący Bram Van Den Dries i holenderski środkowy Thomas Koelewijn. Zdążyliście się zgrać w tak krótkim czasie?

Co prawda dojechali bardzo późno, ale szybko zaaklimatyzowali się w Olsztynie. Mieli też możliwość rozegrania z nami kilku spotkań kontrolnych. Trzeba przyznać, że są to zawodnicy grający na bardzo wysokim poziomie i dysponują dobrymi warunkami fizycznymi. Ich transfer to bez wątpienia wzmocnienie i jestem pewny, że razem stworzymy zgraną drużynę.

Sezon 2015/2016 będzie dla was specyficzny. Zrezygnowano z tradycyjnej fazy play-off, a o wszystkim przesądzi runda zasadnicza. Dobrze, że rozgrywki w tym roku będą krótsze?

Nie rozpatruję tego w takich kategoriach. Dla mnie będzie to trzeci rok w ekstraklasie. Trudno mi się wypowiadać w tej kwestii, ponieważ połowę poprzedniego sezonu poświęciłem na leczenie kontuzji [uraz kolana – przyp. red.]. Dla mnie im więcej grania, tym lepiej. Chciałbym ciągle rozwijać się siatkarsko i na tym skupiam całą swoją uwagę.

Cały wywiad Mateusza Lewandowskiego w serwisie olsztyn.sport.pl

Nowy system PlusLigi jest:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: olsztyn.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved