Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Bednorz: Byłem zdziwiony, że media podpisują za mnie kontrakt

Bartosz Bednorz: Byłem zdziwiony, że media podpisują za mnie kontrakt

fot. legavolley.it

Bartosz Bednorz jak wielu sportowców przebywających we Włoszech stara się radzić sobie z obecną sytuacją, wywołaną epidemią koronawirusa. Podkreśla, że nie jest to dla niego łatwe, bowiem przyjechał do Italii wypełnić kontrakt, a w tym momencie siedzi w domu i oczekuje na jakiekolwiek decyzje, a jego bliscy są daleko. Zwłaszcza dla człowieka, który przywykł do aktywności, izolacja w jednym miejscu jest doskwieracąca. 

Siatkarz włoskiej Modeny w wywiadzie dla Super Expressu powiedział, że w tym tygodniu nie spodziewa się rozstrzygnięć dotyczących przyszłości tego sezonu w Serie A. Według Bednorza władze ligi zaczekają na stanowisko prezydenta w tej sprawie, które głowa państwa ma przedstawić po świętach.Polski przyjmujący nie wyobraża sobie jednak, jak miałoby wyglądać ewentualne wznowienie rozgrywek. Przede wszystkim liga musiałaby wziąć pod uwagę, że część obcokrajowców wyjechała do domów i wracając do swoich klubów, musieliby oni przejść obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę. Następnie trzeba kilku tygodni treningów, aby w ogóle można było mówić o jakimkolwiek poziomie grania i bezpieczeństwie dla organizmów. Natomiast kuriozalne według Bednorza byłyby oczekiwania, że zespoły zagrają na wyżynach swoich umiejętności, godnych walki o mistrzostwo najlepszej ligi w Europie.

Zawodnik wyraźnie jednak stwierdza, że niezależnie od decyzji, siatkarze się jej podporządkują, bo obowiązuje ich kontrakt i należy go wypełnić. Natomiast póki co nie ma sytuacji znanych z innych lig i dyscyplin, czyli obniżania pensji. Bednorz tłumaczy to wciąż trwającymi rozgrywkami. – Jesteśmy jedyną ligą, która nie podjęła jeszcze decyzji na temat zakończenia rozgrywek. To jednak zapewne kwestia czasu. Kiedy taka decyzja zapadnie, to będzie na pewno duża praca do wykonania dla managera.

Bartosz Bednorz odniósł się również do doniesień medialnych na temat jego kontraktu z Zenitem Kazań. – Obowiązuje mnie umowa w Modenie i jedyne, o czym teraz myślę, to by w przypadku wznowienia rozgrywek zdobyć mistrzostwo Włoch. O ruchach transferowych mogę mówić po zakończeniu sezonu, teraz nie czas na to. Jedno, co mogę powiedzieć, to że byłem zdziwiony, iż media podpisują za mnie kontrakt.

źródło: inf. własna, sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved