Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartłomiej Rebzda: Będzie to dla mnie duże wyzwanie

Bartłomiej Rebzda: Będzie to dla mnie duże wyzwanie

– Chcieliśmy, aby tomaszowianie, którzy grali w klubach z całej Polski, mogli wrócić do domu i osiedlić się w swoim rodzinnym mieście. Dla klubu jest to też wygodne, bo nie potrzeba się martwić o to, czy ktoś po sezonie zmieni klub. Dlatego stawiamy na swoich zawodników, którym bardziej zależy na dobrym wyniku i na budowaniu zespołu w dłuższej perspektywie czasowej. Bardziej utożsamiają się z miastem – podkreślił Bartłomiej Rebzda, szkoleniowiec Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Działaczom Lechii Tomaszów Mazowiecki udało się już niemal skompletować skład na nowy sezon. Pierwsza zmiana zaszła na ławce trenerskiej, na której Tomasza Migałę zastąpił Bartłomiej Rebzda. Prowadzenie drużyny I-ligowej będzie dla niego sporym wyzwaniem, ale postanowił się jego podjąć. – Będzie to dla mnie duże wyzwanie. Nie ukrywam, że nie planowałem na początku, że zostanę pierwszym trenerem, ale po rozmowach z trenerem Nawrockim i trenerami ze Spały podjąłem decyzję, że podejmę się tego wyzwania – powiedział Bartłomiej Rebzda. – Mam duże wsparcie od Bartka Neroja. Inni doświadczeni zawodnicy na pewno również mi pomogą prowadzić i budować cały zespół – dodał nowy szkoleniowiec beniaminka I ligi.Mistrz świata zasila szeregi beniaminka

Działacze drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego postanowili ściągnąć miejscowych zawodników, którzy rozproszeni byli po całym kraju, dzięki czemu do Lechii wrócili między innymi Przemysław Toma, Bartosz Grad czy Adam Miniak. – Chcieliśmy, aby tomaszowianie, którzy grali w klubach z całej Polski, mogli wrócić do domu i osiedlić się w swoim rodzinnym mieście. Dla klubu jest to też wygodne, bo nie potrzeba się martwić o socjal czy o to, czy ktoś po sezonie zmieni klub. Dlatego stawiamy na swoich zawodników, którym bardziej zależy na dobrym wyniku i na budowaniu zespołu w dłuższej perspektywie czasowej. Bardziej utożsamiają się z miastem – podkreślił Rebzda, który zwrócił również uwagę na to, że Lechia stawia także na młodych zawodników, ściągając chociażby mistrza świata juniorów, Damiana Domagałę. – Chcieliśmy też ściągnąć perspektywicznych zawodników. Są oni bardzo ambitni, a w połączeniu z doświadczonymi siatkarzami powinni stworzyć ciekawy zespół. Będą wiedzieli, co mają robić na boisku i poza nim – dodał.

Skład beniaminka został już niemal skompletowany. Największa konkurencja będzie na przyjęciu, gdzie zakontraktowano aż pięciu zawodników. Jedno wolne miejsce jest jeszcze na środku siatki, na którym do tej pory zakontraktowano Przemysława Tomę, Adama Miniaka i Rafała Obermelera. – Rozmawiamy ze środkowymi, którzy stanowili o sile zespołów I-ligowych. Niewielu zawodników zostało na rynku, ale zarząd stara się tak prowadzić rozmowy, żeby ściągnąć wartościowego zawodnika – zakończył Rebzda.

Obecny skład Lechii:
Atakujący: Wiktor Musiał, Damian Domagała
Rozgrywający: Bartłomiej Neroj, Bartosz Grad
Środkowi: Przemysław Toma, Adam Miniak, Rafał Obermeler
Przyjmujący: Kamil Gutkowski, Michał Błoński, Michał Lechowski, Adam Kącki, Maciej Janikowski
Libero: Dawid Ogórek

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2017/2018

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved