Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bartłomiej Piekarczyk: Moje zawodniczki potrzebują zbierać doświadczenia

Bartłomiej Piekarczyk: Moje zawodniczki potrzebują zbierać doświadczenia

fot. Łukasz Krzywański

W spotkaniu pomiędzy BKS-em Stal Bielsko-Biała, a Developresem SkyRes Rzeszów nie zabrakło emocji. Choć wynik na to nie wskazuje, gospodynie toczyły wyrównany pojedynek z faworytkami tego spotkania, a o samej przegranej decydowały końcówki setów. W nich zabrakło im trochę doświadczenia i kończącego ataku, co pozwoliłoby im urwać choćby punkt przyjezdnym. Sam pojedynek mógł się podobać, gdyż obfitował w wiele długich akcji i był przykładem dobrej gry defensywnej w wykonaniu obu ekip. W sporcie ostatecznie liczą się jednak wygrane i punkty, a te w komplecie trafiły na konto rzeszowianek.

W dwóch pierwszych setach gra podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka do stanu 18:18 mogła się podobać. Dziewczyny prowadziły równą grę, nie odstawały od swoich bardziej doświadczonych przeciwniczek w żadnym elemencie, przez co kibice zgromadzeni w hali pod Dębowcem oglądali ciekawe widowisko. Wszystko rozstrzygało się po 18. punkcie, kiedy brązowe medalistki poprzedniego sezonu wyraźnie wrzucały wyższy bieg, a bielszczanki nie potrafiły znaleźć na to recepty.Co zadecydowało o przegranych dwóch pierwszych partiach zdaniem trenera BKS-u Stali? – Myślę, że wygrane końcówki setów przez nasze przeciwniczki biorą się przede wszystkim z większego ich doświadczenia. Mamy w swoich szeregach młode skrzydłowe, na których barkach w dużej mierze opiera się nasza gra. Nasza atakująca jest dopiero pierwszy rok w tej lidze i musi ją trochę poznać. Gra z meczu na mecz coraz lepiej, z czego się bardzo cieszymy. W naszej grze często kuleją jeszcze takie podstawowe elementy siatkarskie. Nad tym cały czas pracujemy, a w tej klasy zespołach jak rzeszowianki czy na przykład policzanki takich problemów nie ma. Tam dziewczyny są na bardzo wysokim poziomie technicznym, poza tym fizycznym, stąd pewnie te końcówki są przegrane – analizował. Co więc zrobić, żeby w kolejnych spotkaniach do takich sytuacji nie doprowadzać i aby móc do końca walczyć o zwycięstwo, a nie pozbawiać się wygranej w jednym bądź dwóch ustawieniach? – Musimy kilka meczów tego typu rozegrać, aby nauczyć się grać tego typu spotkania. Jesteśmy młodym zespołem i moje zawodniczki potrzebują zbierać doświadczenie. Musimy nauczyć się jak bronić taką piłkę, która jest tak mocno atakowana, a nie na co dzień takie ataki się broni, więc ja jestem dobrej myśli przed kolejnymi meczami – stwierdził trener gospodyń.

W piątkowy wieczór szansę debiutu w bielskim zespole dostała Alicia Ogoms. Zawodniczka ta wobec kontuzji Eweliny Janickiej oraz drobnych problemów zdrowotnych Kornelii Moskwy została w ostatniej chwili włączona do składu BKS-u Stali i od połowy drugiego seta pojawiła się na boisku. Jak ocenia dyspozycję swojej nowej zawodniczki trener Piekarczyk? – Myślę, że to był za krótki czas przebywania na boisku, aby ocenić dyspozycję Alicii Ogoms. Na pewno wprowadziła się na boisko i pomogła jak tylko potrafiła. Środek zazwyczaj nie wygrywa meczu, ani też go nie przegrywa, więc to nie był nasz największy problem w tym spotkaniu. Wprowadzając ją szukaliśmy na pewno bloku, którego w spotkaniu z rzeszowiankami troszeczkę zabrakło, co powiązane jest w dużej mierze z obroną – dodał.

Szans na zbieranie nowych doświadczeń w starciach z teoretycznie mocniejszymi rywalami oraz zaprezentowania efektów swojej pracy na treningach będą miały bielszczanki w grudniu bardzo dużo. Wszak już w sobotę zmierzą się z liderkami Ligi Siatkówki Kobiet – Grupą Azoty Chemik Police, a w kolejnych spotkaniach z wicemistrzem i mistrzem Polski: – Mamy teraz wielką trójkę przed sobą. Podchodzimy pozytywnie do każdego spotkania, bo wierzymy, że to co dziewczyny robią na treningach pokażą potem na boisku. W spotkaniu z Developresem SkyRes momentami było naprawdę dobrze. Przegraliśmy w samych końcówkach. Rzeszowianki to jest klasowy zespół i mieliśmy świadomość z kim się mierzymy – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved