Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Bartłomiej Piekarczyk: Szkoda, że odpadamy z pucharu i to w takim stylu

Bartłomiej Piekarczyk: Szkoda, że odpadamy z pucharu i to w takim stylu

fot. Łukasz Krzywański

– Praktycznie w każdym elemencie były od nas o kilka klas lepsze. Wynik o tym dokładnie mówi i bardzo nam z tego powodu jest przykro, bo chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony – mówił po porażce w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski w Rzeszowie trener BKS-u Bielsko-Biała, Bartłomiej Piekarczyk. – Nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu, to było widać – dodała Magdalena Wawrzyniak.

Siatkarki BKS-u Bielsko-Biała łatwo przegrały w Rzeszowie z Developresem w ćwierćfinale Pucharu Polski 0:3. – Nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu, to było widać. Chciałyśmy zbyt szybko, zaczęło się od błędów w przyjęciu, chciałyśmy to poprawić potem wystawą, a było jeszcze gorzej. W ataku już zostawała fantazja i punkty uciekały nam bardzo szybko – mówiła po meczu atakująca bielszczanek, Magdalena Wawrzyniak.– Jak już sobie wszystko wyjaśnimy, trzeba jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i skupić się na kolejnym przeciwniku, na Chemiku Police. Zacząć od taktyki, dobrze się przygotować i czekać. Zobaczymy, mam nadzieję, że będzie to lepszy mecz niż ten pucharowy w Rzeszowie, bo nie chciałybyśmy go powtórzyć – dodała siatkarka BKS-u.

– Na pewno nie takiego meczu się spodziewaliśmy. Cztery dni wcześniej to spotkanie było całkowicie inne, podjęliśmy tam walkę i liczyliśmy na to również w Pucharze Polski. Już od pierwszego seta drużyna z Rzeszowa dość mocno nas zweryfikowała i pokazała różnicę nie jednej klasy, a co najmniej kilku – przyznał trener BKS-u, Bartłomiej Piekarczyk. Gratulacje dla nich, bo grały na swoim, bardzo dobrym poziomie, my do tego poziomu jeszcze nie potrafimy dojrzeć, na to trzeba jeszcze więcej czasu i doświadczenia – dodał szkoleniowiec bielszczanek.

Praktycznie w każdym elemencie były od nas o kilka klas lepsze. Wynik o tym dokładnie mówi i bardzo nam z tego powodu jest przykro, bo chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony. Rzeszów ma najstarszą szóstkę w lidze, a my najmłodszą, więc te różnice są widoczne. Nie spodziewałem się, że będą aż tak widoczne, szkoda, że odpadamy z pucharu i to w takim stylu. Spodziewaliśmy się lepszej gry, weszliśmy tu z bardzo dużą wiarą, nastawieni na walkę. Wracamy na smutno, ale przed nami jeszcze wiele meczów ligowych z samą górą. Wiem, że mój zespół potrafi bardzo dobrze grać i chociaż dziś tego nie pokazał, ale każdy kolejny mecz to nowa historia i na to liczę – zakończył optymistycznie Bartłomiej Piekarczyk.

źródło: Developres Rzeszów - Youtube, opr. własne, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved