Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bartłomiej Piekarczyk: Próbowaliśmy wszystkiego

Bartłomiej Piekarczyk: Próbowaliśmy wszystkiego

fot. bks.bielsko.pl

Siatkarki BKS Profi Credit Bielsko-Biała przegrały w ostatnim meczu z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz 0:3. Zakończyła się tym samym ich seria pięciu zwycięstw z rzędu. – Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim spotkaniu pozytywnego. Spodziewaliśmy się na pewno innego widowiska. Kibicowi zapewne też ciężko się to oglądało. Próbowaliśmy wszystkiego, ale mieliśmy przede wszystkim problemy z przyjęciem zagrywki i w relacji blok-obrona – ocenił trener Bartłomiej Piekarczyk.

 Opiekun BKS-u Profi Credit rzecz jasna nie miał po tym spotkaniu zadowolonej miny. – Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim spotkaniu pozytywnego. Spodziewaliśmy się na pewno innego widowiska. Kibicowi zapewne też ciężko się to oglądało. Próbowaliśmy wszystkiego, ale mieliśmy przede wszystkim problemy z przyjęciem zagrywki i w relacji blok-obrona.  Szkoda, że nie udało się ugrać nawet seta, chcieliśmy walczyć o pełną pulę, bo takie było założenie przed meczem, żebyśmy nie tylko powalczyli, ale przede wszystkim wygrali – powiedział Bartłomiej Piekarczyk. Porażka z zespołem z Bydgoszczy zakończyła serię pięciu zwycięstw z rzędu. – Każda seria się kiedyś kończy, zarówno zła, jak i dobra. My nie liczyliśmy tak naprawdę tych zwycięstw i porażek, tylko staraliśmy się koncentrować na każdym najbliższym spotkaniu – stwierdził trener BKS-u.

– Nastawiałyśmy się na ciężki mecz z racji tego, że my jesteśmy na 6. miejscu w tabeli, a Pałac na piątym. Chciałyśmy zrewanżować się za porażkę w I rundzie, ale nam się to nie udało. Nie mogę powiedzieć, że nie walczyłyśmy, ale byłyśmy słabsze w każdym elemencie – powiedziała Kornelia Moskwa. Teraz przed bielszczankami mecze z Chemikiem Police i ŁKS-em Łódź. – Miejmy nadzieję, że będzie to jednorazowy przestój. Teraz mamy przed sobą mecze z zespołami, które są od nas wyżej w tabeli. Wierzę, że nie odpuścimy i podejmiemy walkę  – powiedziała środkowa BKS-u.

Swoje podopieczne chwalił po meczu trener Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz, Piotr Matela. – Myślę, że przede wszystkim zagraliśmy konsekwentnie. Pilnowaliśmy bardzo naszych założeń. Nie musiałem za bardzo motywować dziewczyn, tym bardziej że ostatnie mecze nie potoczyły się po naszej myśli i chcieliśmy tego zwycięstwa. Wiedziałem, że w tym spotkaniu bardzo ważne będzie to, jak my zagramy. Cieszę się, że dziewczyny zagrały spokojnie, z chłodną głową, wiedziały, co robią. To im dało trochę luzu, bo początek meczu był troszkę szarpany, ale jak emocje już opadły, to zaczęliśmy grać tak, jak powinniśmy – przyznał szkoleniowiec. – Było widać, że jednej i drugiej drużynie bardzo zależy. My się spodziewaliśmy ciężkiego meczu, mieliśmy świadomość, że jak podamy przeciwniczkom rękę, to będziemy mieli spore kłopoty. Cieszy to, że nawet w momencie, gdy w trzecim secie przy naszym prowadzeniu w setach 2:0 BKS wyrównał stan tej partii, to podeszliśmy do tej sytuacji na chłodno i dalej realizowaliśmy swoje założenia – dodał Piotr Matela.

źródło: BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - YouTube, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved