Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bartłomiej Piekarczyk nadal trenerem bialskich siatkarek

Bartłomiej Piekarczyk nadal trenerem bialskich siatkarek

fot. Michał Szymański

Pierwsze wieści dotyczące sezonu 2020/2021 napływają z BKS-u Stali Bielsko-Biała. Wciąż na ławce trenerskiej bialskiego klubu będzie zasiadał Bartłomiej Piekarczyk, dla którego będzie to już szósty sezon pracy w zespole z Beskidów.

Bartłomiej Piekarczyk ma 33 lata i pochodzi z Bielska-Białej. To właśnie w naszym mieście rozpoczynał karierę siatkarską w BBTS Bielsko-Biała. Grał także w zespołach z Kamiennej Góry, Nysy i Skarżyska-Kamiennej. Dość szybko zakończył jednak karierę zawodnika i rozpoczął karierę trenerską. Najpierw pracował z drużynami młodzieżowymi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a następnie został włączony do sztabu pierwszej drużyny jako statystyk i drugi trener. W 2015 roku wrócił do swojego rodzinnego miasta i objął stanowisko drugiego trenera bielskich siatkarek. Wówczas szkoleniowcem BKS był Włoch Emanuele Sbano. Następnie Zespół przejmowali Mariusz Wiktorowicz i Tore Aleksandersen, ale za każdym razem ich asystentem był Bartłomiej Piekarczyk. Wreszcie w 2018 roku zarząd Bialskiego Klubu Sportowego S.A. podjął decyzję o przekazaniu drużyny trenerowi Piekarczykowi, który w swoim premierowym sezonie w roli pierwszego szkoleniowca zajął z drużyną 5. miejsce lidze, a więc najlepsze w ostatnich kilku latach. W zakończonych niedawno rozgrywkach BKS Stal Bielsko-Biała zajął siódme miejsce, ale sezon skończył się przedwcześnie i bielszczanki, których w tym sezonie nie oszczędzały kontuzje, nie miały możliwości poprawienia pozycji zajętej po fazie zasadniczej.Pozytywna ocena pracy trenera Bartłomieja Piekarczyka spowodowała, że Bialski Klub Sportowy S.A. zdecydował się na przedłużenie wygasającej w tym sezonie umowy. – Bardzo się cieszę, że trener Piekarczyk, na kolejne dwa sezony, zostaje z nami. Decyzja, podjęta dwa lata temu, o powierzeniu stanowiska pierwszego trenera, właśnie Jemu, była jak najbardziej słuszna. Trener Piekarczyk pokazał, że mimo młodego wieku, nie boi się ciężkiej pracy, a zawodniczki pod Jego okiem robią ogromne postępy. Trzymam kciuki, aby dalej się spełniał w roli trenera i osiągał jak najlepsze wyniki – powiedziała Aleksandra Jagieło, prezes Bialskiego Klubu Sportowego S.A.

Dla trenera Bartłomieja Piekarczyka będzie to już szósty sezon w bialskim klubie. – Bardzo się cieszę, że przez następne dwa sezony będę kontynuował pracę w BKS Stal Bielsko-Biała. Dziękuję za zaufanie. BKS w tych trudnych czasach jest solidną marką, a mi podoba się wizja prowadzenia klubu w kolejnych latach, dlatego cieszę się, że będę jego częścią – zakończył bielski szkoleniowiec.

Zobacz również
Karuzela transferowa TauronLigi na sezon 2020/2021

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved