Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bartłomiej Piekarczyk: Efekty przyjdą same

Bartłomiej Piekarczyk: Efekty przyjdą same

fot. Bogusław Krośkiewicz

W przyszłym sezonie rolę drugiego trenera BKS-u PROFI CREDIT będzie pełnił Bartłomiej Piekarczyk. – Ponownie mamy w zespole mieszankę rutyny z młodością. Do drużyny dołączyło kilka doświadczonych zawodniczek, jak również takie, które będą debiutowały w Orlen Lidze – mówi szkoleniowiec bialskiego klubu.

Dla Bartłomieja Piekarczyka będzie to drugi rok pracy w bialskim klubie w roli drugiego trenera. Wcześniej funkcję tę Piekarczyk pełnił w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie u boku trenera Dariusza Parkitnego zdobył mistrzostwo I ligi i awansował do Orlen Ligi. Po pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim zdecydował się wrócić do swojego miasta, a więc do Bielska-Białej, gdzie został asystentem trenera Emanuele Sbano. Po jego odejściu pozostał w bialskim klubie i współpracował z trenerem Mariuszem Wiktorowiczem. Współpraca ta będzie kontynuowana, bowiem Piekarczyk podpisał kolejny roczny kontrakt.Cieszę się, że kolejny rok mogę pracować w BKS-ie i współpracować z trenerem Wiktorowiczem, bo to oznacza, że nasza praca została pozytywnie odebrana. To też zielone światło dla naszych wspólnych pomysłów, które zaczęliśmy wprowadzać w życie w poprzednim sezonie i chcemy kontynuować w następnym, bo wierzymy, że przyniosą efekty. Ważne jest dla mnie także to, że mogę rozwijać się w mieście, z którego pochodzę. W poprzednim sezonie współpracowałem z dwoma trenerami i od każdego mogłem się czegoś nauczyć – mówi Piekarczyk.

Szkoda, że w klubie nie udało się zatrzymać niektórych zawodniczek, ale uważam, że skład, który powstał, jest bardzo solidny. Ponownie mamy w zespole mieszankę rutyny z młodością. Do drużyny dołączyło kilka doświadczonych zawodniczek, jak również takie, które będą debiutowały w Orlen Lidze. Co ważne, budując skład, szukaliśmy dziewczyn, które będą prezentowały już wysoki poziom sportowy, ale również będą pasowały do siebie charakterami. Myślę, że to się udało. Przy wyborze kierowaliśmy się również cechami wolicjonalnymi, bo jak wiemy, często słabszy moment podczas meczu można nadrobić walecznością. Myślę, że udało się stworzyć taki właśnie zespół, który będzie walczył o każdą piłkę i zawsze do końca. Tego na pewno wraz z całym sztabem będziemy chcieli wymagać również podczas treningów – twierdzi drugi trener BKS-u. – A jeżeli dodamy do tego 100% zaangażowania z każdej strony, to myślę, że efekty przyjdą same. Nie mogę również zapomnieć o naszych kibicach ze świetnie działającym klubem kibica na czele, który wspiera nas na dobre i na źle. Wszystko to sprawiło, że nad nowym kontraktem z BKS-em nie musiałem się długo zastanawiać i cieszę się, że będę częścią tej nowej drużyny – powiedział Bartłomiej Piekarczyk.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved