Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bartłomiej Piekarczyk: Będziemy chcieli walczyć z każdym

Bartłomiej Piekarczyk: Będziemy chcieli walczyć z każdym

fot. Łukasz Krzywański

– W tym roku liga się jeszcze bardziej wyrównała. Jest wiele zespołów, które zbudowało ciekawe składy i solidnie się wzmocniło – mówił trener BKS-u Bielsko-Biała, Bartłomiej Piekarczyk. – My będziemy chcieli walczyć z każdym. Dla mnie najważniejsze jest żebyśmy w każdym meczu zostawili serducho na boisku. Ten zespół będzie się rozwijał z meczu na mecz i wierzę, że przyniesie nam w tym roku wiele radości – dodaje szkoleniowiec bielszczanek.

Blisko dwa miesiące przygotowań do sezonu już za nami. Jak pan oceni ten czas w wykonaniu swojego zespołu?Bartłomiej Piekarczyk:Przygotowania do sezonu przebiegają bardzo dobrze. Dwa miesiące ciężkiej pracy, która wierzę, że przyniesie efekty w lidze. Dziewczyny dobrze pracują i są zaangażowane w każdy trening więc wraz z całym sztabem jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką do tej pory wykonaliśmy. Krok po kroku i trening po treningu realizujemy plan, jaki sobie przygotowaliśmy. Jak zwykle w tym okresie dużo czasu spędzamy na budowaniu siły i wytrzymałości fizycznej, ale jest też czas na trening indywidualny.

Od dwóch tygodni bielskie siatkarki sprawdzają swoją formę w sparingach. Na turnieju w Goleniowie zajęliście ostatnie miejsce. Czy do sztabu szkoleniowego wkradł się wówczas jakiś niepokój?

– Turniej w Goleniowie w tym roku był bardzo mocno obsadzony z czego bardzo się cieszę, bo chcieliśmy grać z mocnymi przeciwnikami, a takimi na pewno są ŁKS, Chemik czy Bydgoszcz. Fakt że nie udało się wygrać meczu trochę smucił, ale już sama gra, choć falowała, to momentami była na niezłym poziomie. Mogliśmy przetestować różne ustawienia a wszyscy wiemy, że w turniejach przedsezonowych to nie wynik jest najważniejszy, chociaż wiadomo że zawsze lepiej jest wygrywać… Nam się to nie udało, ale wróciliśmy z większym doświadczeniem i materiałami do analizy.

W sobotę bielszczanki pokonały zespół z Węgier i zapewne ta wygrana podbudowała morale drużyny. Jakie wyglądają plany sparingowe w następnych tygodniach?

– Wygrana na pewno cieszy, bo gra również była na lepszym poziomie. Na pewno musimy być cierpliwi. Mamy nowy zespół i potrzebujemy czasu, żeby wszystko wyglądało tak, jak powinno. Tak jak powiedziałem wcześniej dziewczyny dobrze pracują i dużo od siebie wymagają, więc wszystko idzie w dobrym kierunku. W tym tygodniu zaplanowane mamy wspólne trenowanie i granie w Dreźnie. W ostatnim tygodniu przed ligą prawdopodobnie zagramy jeszcze z SMS PZPS Szczyrk i Legionovią.

Do startu sezonu pozostało jeszcze nieco ponad tygodnie. Czy jest to czas, w którym można jeszcze coś poprawić, zmienić?

– Oczywiście że tak. Cały czas pracujemy nad zgraniem zespołu, komunikacją systemami gry itd. Te ostatnie tygodnie chcemy przepracować najlepiej jak potrafimy, żeby przygotować się do pierwszych meczów.

Dla drużyny chyba ważne, że do treningów powoli powracają dwie środkowe, których na pewno brakowało w ostatnich tygodniach zarówno w sparingach jak i treningach. Jak szybko będą w stanie nadrobić stracony przez urazy czas?

– Cieszę się, że dziewczyny już wracają, bo nie ukrywam, że brakowało ich bardzo. Obie bardzo ciężko pracują na to, żeby wrócić na pierwsze mecze i wierzę w to mocno, że im sie uda. Niestety tak się złożyło, że kontuzje przytrafiły się na tej samej pozycji, więc mieliśmy wszyscy utrudnione zadanie przez ostatnie tygodnie. Czasem tak się zdarza i trzeba sobie poradzić z daną sytuacją i trochę do niej dostosować, bo kontuzje są wliczone w sport zawodowy. Słowa uznania dla Martyny Świrad, która musi radzić sobie z dużo większą intensywnością podczas treningów i meczów. Jak szybko Nela i Ewelina nadrobią zaległości czas pokaże… Cały sztab plus RehaForma pracuje na to, żeby były w jak najlepszej formie do ligi.

Odliczacie już dni do startu ligi? Na co będzie stać BKS Stal w tym sezonie?

– Według mnie w tym roku liga się jeszcze bardziej wyrównała. Jest wiele zespołów, które zbudowało ciekawe składy i solidnie się wzmocniło. My będziemy chcieli walczyć z każdym. Dla mnie najważniejsze jest żebyśmy w każdym meczu zostawili serducho na boisku. Ten zespół będzie się rozwijał z meczu na mecz i wierzę, że przyniesie nam w tym roku wiele radości.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved