Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartłomiej Neroj: Musimy zaprezentować się jeszcze lepiej, żeby zagrać o finał

Bartłomiej Neroj: Musimy zaprezentować się jeszcze lepiej, żeby zagrać o finał

fot. Anna Musierowicz/KS Lechia

Siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki w piątek zakończyli zwycięsko rywalizację o miejsce w czołowej czwórce. W trzech meczach pokonali oni KPS Siedlce i o miejsce w finale zagrają z BBTS Bielsko-Biała, albo Ślepskiem Suwałki. – Musimy zaprezentować się  jeszcze lepiej, żeby zagrać o finał. Nie oszukujmy się, teraz zamierzamy awansować do finału ligi. Nadchodzący rywal, niezależnie od tego, kto to będzie, to zespoły wyżej notowane i grające lepszą siatkówkę od drużyny z Siedlec – przyznał kapitan Lechii, Bartłomiej Neroj.

 Kamil Gutkowski, przyjmujący Lechii przyznał, że kluczowy był pierwszy set. – Pierwszy set był kluczowy. Przetrzymaliśmy upór chłopaków z KPS-u, gdyż fajnie zagrywali. My to wytrzymaliśmy, a później nie było już co zbierać. Trzeba oddać drużynie z Siedlec, że pomimo problemów kadrowych fajnie postawili się nam w Tomaszowie i nie było wcale łatwo – ocenił. Chwalił także kibiców. – Mamy wspaniałych kibiców, którzy są z nami na dobre i na złe. To w świecie kibicowskim rzadko się zdarza. Kiedy nogi nam się powinęły, oni wciąż byli z nami, trzymając za nas kciuki. Wielkie brawa dla nich, gdyż zwycięstwo to też ich duża zasługa – powiedział Kamil Gutkowski. W walce o miejsce w finale rywalem Lechii będzie zespół z Suwałk lub Bielska- Białej. Na razie jest 2:0 dla Ślepska. – Czy będzie to BBTS, Czy też Ślepsk, to i tak uważam, że dyspozycja dnia będzie decydowała o tym, kto wygra. Nikogo nie lekceważymy, ale też znamy swoją wartość i będziemy robić wszystko, żeby awansować do finału – zaznaczył Kamil Gutkowski.

Zadowolony był rzecz jasna Bartłomiej Neroj. – Na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni z zakończenia rywalizacji z KPS-em w trzech meczach. Tym bardziej fajnie że ten ostatni mecz był w piątek. Teraz mamy wolny weekend, czekamy na przeciwnika. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż jesteśmy za częścią pracy. Jesteśmy w czwórce, co moim zdaniem było planem minimum. Teraz co wygramy, będzie dla mnie sukcesem, gdyż kolejny rok z rzędu pokazujemy walkę o najwyższe cele, o które mam nadzieję, że będziemy się bili do końca. Każdemu marzy się zwycięstwo w lidze, dlatego nikt się nie położy, a my postaramy się sprawić niespodziankę. Musimy jednak wspiąć się na wyżyny, ponieważ liga jest wyrównana i każdy w niej ma takie same szanse – powiedział kapitan Lechii. Bartłomiej Neroj spodziewa się trudnej przeprawy w półfinale. – Musimy zaprezentować się  jeszcze lepiej, żeby zagrać o finał. Nie oszukujmy się, teraz zamierzamy awansować do finału ligi. Nadchodzący rywal, niezależnie od tego, kto to będzie, to zespoły wyżej notowane i grające lepszą siatkówkę od drużyny z Siedlec. Mam nadzieję, że sprostamy zadaniu i postawimy trudne warunki, by nasz rywal się namęczył. Liczę na to, że sprawdzimy niespodziankę i uda nam się ugrać mecze. Na pewno dużą wagę będą miały dwa mecze u nas i w zależności od rezultatów mam nadzieję, że uwierzymy, iż możemy zagrać w finale – przyznał.

Rywalizację ocenił Krzysztof Antosik, kapitan KPS-u. – Trzy mecze tak wyglądały, że w pierwszym secie biliśmy się. W drugich odsłonach coś „strzelało”, uciekała wiara, przez co grało się ciężko. Co do naszego zespołu, znam chłopaków i szatnię. Kilka rzeczy podcięło nam skrzydła. Potrafimy grać i w każdym drzemie duży potencjał, ale borykaliśmy się z różnymi problemami. Nie ma co mówić, że trafiliśmy w play-off na najtrudniejszy zespół. Lechia obnażyła po prostu nasze problemy i kończymy tę rywalizację – powiedział rozgrywający. KPS Siedlce zagra teraz o miejsca 5-8. – Wiemy, ze w meczach o miejsca 5-8 ciężko już się zebrać. Nie wiem, czy te mecze są potrzebne lub nie, nie do mnie należą decyzje na ten temat. Dla nas gra w tym etapie jest większym zawodem niż dla drużyny, który przed sezonem mówił o utrzymaniu – przyznał kapitan KPS Siedlce.

źródło: inf. własna, siatkarskaligatv.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved