Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Lipiński: Dobry prognostyk przed kolejnymi meczami

Bartłomiej Lipiński: Dobry prognostyk przed kolejnymi meczami

fot. Mateusz Bosiacki - plusliga.pl

Chemik Bydgoszcz w inauguracyjnym meczu sezonu 2018/2019 pokonał w pięciu setach przed własną publicznością mistrza Polski, PGE Skrę Bełchatów. Po spotkaniu zadowolenia nie krył przyjmujący bydgoskiej drużyny. – Zostawiliśmy kawał serducha i zdrowia na boisku. Bardzo mnie cieszy nasza gra. Musimy ją dalej kontynuować, a będzie naprawdę dobrze – stwierdził Bartłomiej Lipiński, który otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika tego pojedynku.

Zapowiadaliście przed tym spotkaniem, że chcecie sprawić niespodziankę i słowa dotrzymaliście.Bartłomiej Lipiński: – Tak jak mówiliśmy, tak się spełniło. Zagraliśmy bardzo dobrze. Na początku z trochę dużym szacunkiem podeszliśmy do rywala, bo nie oszukujmy się, Skra Bełchatów to jeden z najlepszych zespołów w Polsce. Później, z biegiem meczu zobaczyliśmy, że da się z nią grać. Dwa punkty zostają w Bydgoszczy. Mogliśmy to zakończyć w czwartym secie, ale cieszymy się z tego, co mamy.

Wygrane przed sezonem na pewno też podbudowały was mentalnie.

– Graliśmy sparingi, ale to jednak nie to samo. Brakowało nam boiskowych emocji. Zostawiliśmy kawał serducha i zdrowia na boisku. Bardzo mnie cieszy nasza gra. Musimy ją dalej kontynuować, a będzie naprawdę dobrze.

Treningi w pełnym składzie bardzo wam pomogły?

– To na pewno duży plus, że od początku byliśmy w pełnym składzie. Żaden z zawodników nie musiał jechać na kadrę. Od początku Kuba Bednaruk ustawia to tak, żeby było jak najlepiej i jak widać to owocuje.

Już w środę zagracie w Lubinie. Jedziecie po zwycięstwo?

– Spokojnie, to dopiero pierwszy mecz. Nie popadajmy w hurraoptymizm. Chwilę pocieszymy się tym zwycięstwem, ale już skupiamy się na misji Cuprum.

Trzy mecze w 5 dni to spore utrudnienie? Jesteście na to przygotowani?

– To się dopiero okaże. Mam nadzieję, że fizycznie damy radę, bo tutaj graliśmy 5 setów i nie jesteśmy jakoś bardzo zmęczeni. Myślę, że to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami.

Autorem tekstu na stronie plusliga.pl jest Joanna Sikora

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved