Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Lemański: W tym sezonie będzie trochę więcej doświadczenia

Bartłomiej Lemański: W tym sezonie będzie trochę więcej doświadczenia

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Asseco Resovia Rzeszów w czwartek rozegrała pierwszy oficjalny sparing w trakcie przygotowań do nowego sezonu PlusLigi. Rywalem ekipy ze stolicy Podkarpacia byli gracze GKS-u Katowice. – Mamy za sobą właściwie dwa sparingi, bo w środę mieliśmy wspólny trening z GKS-em Katowice, a w czwartek był już sparing z prawdziwego zdarzenia. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć, jak to wszystko wygląda w naszym wykonaniu. Oczywiście jest jeszcze wiele elementów do doszlifowania, ale do startu PlusLigi mamy jeszcze sporo czasu – powiedział Strefie Siatkówki środkowy rzeszowian, Bartłomiej Lemański.

Macie za sobą pierwszy sparing. Tradycyjnie już chyba początek przygotowań to okres najcięższej pracy przed nowym sezonem PlusLigi?Bartłomiej Lemański: – Zaczęliśmy naprawdę ciężko trenować i te obciążenia są aktualnie naprawdę spore. Dopiero teraz powoli będziemy z nich schodzić i dostaniemy kilka dni wolnego od soboty. To sprawi, że będziemy mieć czas, żeby odpocząć trochę po tym ciężkim okresie. Mamy za sobą właściwie dwa sparingi, bo w środę mieliśmy wspólny trening z GKS-em Katowice, a w czwartek był już sparing z prawdziwego wrażenia. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć, jak to wszystko wygląda w naszym wykonaniu. Oczywiście jest jeszcze wiele elementów do doszlifowania, ale do startu PlusLigi mamy jeszcze sporo czasu.

Spodziewał się pan, że na sparing przyjdzie aż tylu kibiców?

– Myślałem, że przyjdzie ich trochę mniej, szczerze mówiąc. Moim zdaniem to dobrze wróży, że kibice przychodzą nawet na takie pierwsze sparingi. To jest bardzo pozytywna rzecz i liczę na to, że hala Podpromie będzie zapełniona na każdym meczu ligowym.

W Asseco Resovii doszło do zmian, między innymi na pozycji rozgrywającego. Powoli już się zgrywacie?

– Zawsze to zgrywanie z nowym rozgrywającym trochę trwa, czuję się jednak dobrze w towarzystwie Rafaela Redwitza i na ten moment bardzo dobrze nam się współpracuje. Jestem więc pełny optymizmu w tej kwestii i nie mam żadnych obaw, bo wiem, że będzie nam się dobrze razem grało.

To ponownie będzie zupełnie nowy zespół? Nowych twarzy sporo w drużynie.

– Tak, kilka młodych twarzy odeszło, kilka bardziej doświadczonych twarzy dołączyło do zespołu. W tym sezonie tego doświadczenia będzie trochę więcej właśnie dzięki transferom. Oni będą mogli przekazać nam to doświadczenie, co moim zdaniem będzie widać na boisku, ale o tym jak będzie to wyglądało w tym sezonie, to przekonamy się dopiero w trakcie rozgrywek PlusLigi.

Była już w takim razie rozmowa z władzami klubu na temat celów na nadchodzący sezon?

– Mieliśmy na początku przygotowań takie rozmowy wstępne, ale jeszcze nie ma z nami wszystkich zawodników. Kiedy będzie już cała drużyna, to z pewnością odbędzie się poważniejsza rozmowa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved