Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Lemański: Musimy popracować nad każdym elementem

Bartłomiej Lemański: Musimy popracować nad każdym elementem

fot. Mateusz Siwiec

– Przede wszystkim skupimy się na zagrywce i grze w kontrach – mówił Bartłomiej Lemański, środkowy AZS-u Politechniki Warszawskiej, o pracy, którą drużyna wciąż musi wykonać przed zbliżającym się sezonem. – Myślę, że na ligę będziemy gotowi.

Zwycięstwo 3:0 ze Skrą Bełchatów to chyba dobra wróżba na nadchodzący sezon?

Bartłomiej Lemański: – To jeszcze wciąż nie jest pełny skład bełchatowskiej drużyny. Nie możemy patrzeć w przyszłość z perspektywy tego meczu, ponieważ wciąż nie ma tutaj wielu zawodników. Mimo wszystko cieszymy się ze zwycięstwa, z tego, że mogliśmy zagrać ze Skrą i zmierzyć się przed ligą.Racja, jednak nie można odmówić wam świetnej gry.

– Zabrakło im trzech bardzo ważnych zawodników. Jeśli drużyna nie gra pełnym składem, to jest to dla niej utrudnienie. Nie chcę mówić, że my pokazaliśmy słabą siatkówkę. Graliśmy dobrze i dzięki temu wygraliśmy.

Czy ten turniej jest ważnym przystankiem na waszej przygotowawczej drodze do PlusLigi?

– Jest to jeden ze sposobów przygotowania się do sezonu, do tego cyklu meczów. To szansa na ogranie się, zaprezentowanie na normalnym parkiecie.

Co jeszcze musicie poprawić w swojej grze?

– Musimy pracować nad każdym elementem po trochu. Przede wszystkim skupimy się na zagrywce i grze w kontrach. Popracujemy nad wszystkim po trochu i myślę, że na ligę będziemy gotowi.

W drużynie pojawiło się wielu nowych zawodników, część z was dołączyła już w czasie przygotowań. Zdążyliście się zgrać jako zespół?

– Nie jest to jakiś długi, męczący proces. Kiedy wróciłem z Meksyku, od razu poczułem się jak w drużynie, więc jak najbardziej jesteśmy zgrani i nie ma z tym żadnego problemu.

Jaki to będzie sezon dla Politechniki, dla ciebie?

– Na pewno inny niż poprzedni. Zmieniliśmy połowę składu drużyny. Poznaliśmy się dopiero, gdy przyjechałem z mistrzostw. Mamy oczywiście Pawła Zagumnego na rozegraniu. To zawodnik, którego mogę podpatrywać pod kątem rozwijania siebie.

Właśnie, Paweł Zagumny jest dobrym duchem drużyny, trochę wychowawcą?

– Paweł udziela nam bardzo wielu wskazówek, mówi nam, co poprawić, czego nie robić. Jest bardzo dobrym opiekunem drużyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved