Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartłomiej Lemański: Jesteśmy nakręceni

Bartłomiej Lemański: Jesteśmy nakręceni

fot. Klaudia Piwowarczyk

Znakomicie na Uniwersjadzie w Neapolu spisuje się reprezentacja Polski. Podopieczni Pawła Woickiego po pokonaniu Brazylii tym razem nie dali szans Francuzom. – Jesteśmy nakręceni i jak na razie idzie nam dobrze i mam nadzieję, że ten stan rzeczy utrzymamy – powiedział środkowy Bartłomiej Lemański.

W sobotę biało-czerwoni byli lepsi od rywali praktycznie w każdym elemencie (9:2 w bloku, 6:3 w asach serwisowych czy 50% do 40% jeżeli chodzi o skuteczność w ataku), popełnili także o wiele mniej błędów. – Jeżeli patrzymy tylko na wynik, to było lekko, łatwo i przyjemnie. Na boisku jednak czuć było to spięcie. Graliśmy dobrze i ani na moment nie pozwoliliśmy przejąć pałeczki przeciwnikom. Cały czas graliśmy swoje – powiedział po meczu przyjmujący Paweł Halaba, który zdobył 8 punktów atakiem (53%) i po jednym blokiem i zagrywką.  Wtórował mu Bartłomiej Lemański. – Na pewno zagraliśmy ten mecz dobrze, podobnie jak z Brazylią. Jesteśmy nakręceni i jak na razie idzie nam dobrze i mam nadzieję, że ten stan rzeczy utrzymamy – ocenił środkowy, który zdobył 6 punktów atakiem (86%) skuteczności.Rywale nawiązali jako taki kontakt jedynie w drugim secie wykorzystując też nieco słabszą formę Polaków.  – Ciężko się gra cały czas na tym samym poziomie i zawsze jakiś spadek w trakcie meczu się zdarzy – skomentował Lemański, który podkreślił także, że Francuski zespół nie był do końca znany. –  Część rywali znaliśmy, część nie. O większości słyszeliśmy, ale też nie do końca mieliśmy materiał, żeby się przygotować, bazowaliśmy na tym co mieliśmy i jak widać wystarczyło.

Widać, że w grupie panuje dobra atmosfera. – Mamy tutaj specjalną osobę od robienia atmosfery, jest to Bartek Lipiński – zdradził Paweł Halaba. On i jego koledzy w niedzielę zagrają z Iranem. – Jesteśmy dobrze przygotowani i mam nadzieję, że wygramy ten mecz i zajmiemy pierwsze miejsce w grupie – nie ukrywa Paweł Halaba.  – Cieszymy się, że po pierwszych dwóch dniach mamy na koncie dwa zwycięstwa 3:0 i chcielibyśmy to utrzymać do końca – dodał Bartłomiej Lemański.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved