Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Bartłomiej Lemański: Z dnia na dzień czujemy się mocniejsi

Bartłomiej Lemański: Z dnia na dzień czujemy się mocniejsi

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w Klubowych Mistrzostwach Świata w ogóle nie przypominają drużyny z PlusLigi, która jeszcze nie dawno nie miała na swoim koncie żadnego zwycięstwa. Podczas turnieju rozgrywanego m.in. w Rzeszowie podopieczni Gheorghe Cretu już po dwóch spotkaniach zapewnili sobie awans do półfinału. – Chyba wszyscy widzą, że od momentu, gdy naszym trenerem został Ghoerghe Cretu, gra się poprawiła. Z dnia na dzień czujemy się coraz mocniejsi i z optymizmem patrzymy w przyszłość – przyznał Bartłomiej Lemański.

Czego zabrakło w końcowych fragmentach pierwszych dwóch setów, aby pokonać Trentino Volley?Bartłomiej Lemański: – Kiedy sety są wyrównane i toczy się walka punkt za punkt, to zawsze o końcowym wyniku decyduje jedna, czasem dwie akcje. Trzeba być mocno skoncentrowanym, opanowanym i zachować zimną krew. Tego nam zabrakło. Małe rzeczy spowodowały, że przegraliśmy. Szkoda.

Gheorghe Cretu dał odpocząć podstawowym zawodnikom.

– Tak. Cieszę się, że jako potencjalni rezerwowi mogliśmy dać złapać oddech naszym kolegom z pierwszego składu. To bardzo ważne w perspektywie weekendowych meczów w fazie finałowej klubowego mundialu.

W lidze wam nie idzie, natomiast w Klubowych Mistrzostwach Świata prezentujecie się bardzo dobrze.

– Początek sezonu ligowego rzeczywiście zupełnie nam nie wyszedł. Jednak chyba wszyscy widzą, że od momentu, gdy naszym trenerem został Ghoerghe Cretu, gra się poprawiła. Z dnia na dzień czujemy się coraz mocniejsi. Cretu nas poukładał, w zespole jest coraz lepsza atmosfera, czujemy się naprawdę dobrze. I z optymizmem patrzymy w przyszłość.

źródło: kmspolska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved