Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Lemański na dłużej w Asseco Resovii

Bartłomiej Lemański na dłużej w Asseco Resovii

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Bartłomiej Lemański urodził się w Warszawie, gdzie w klubie KS Metro Warszawa stawiał pierwsze kroki na siatkarskich parkietach. Od sezonu 2016/2017 reprezentuje barwy Asseco Resovii Rzeszów, z którą przedłużył kontrakt do 2020 roku. 

Dwudziestojednoletni zawodnik przygodę z siatkówką rozpoczął w KS-ie Metro Warszawa, od 2014 roku występował na zasadzie wypożyczenia w AZS-ie Politechnice Warszawskiej, skąd przeniósł się do Asseco Resovii Rzeszów. Bartłomiej Lemański ma na swoim koncie srebro mistrzostw Europy kadetów i brąz mistrzostw świata kadetów, a także złoty medal XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

– Bardzo się cieszę, że do 2020 roku będę reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów. Jest to bardzo dobrze zorganizowany klub, gdzie mamy zapewnione wszystko, czego potrzebujemy. Wierzę, że przez najbliższe sezony będę stale podnosił swoje umiejętności, co zaprocentuje zarówno w rozgrywkach PlusLigi, jak i również w reprezentacji – powiedział Bartłomiej Lemański.  Kontrakt, który podpisaliśmy z Bartkiem Lemańskim, pokazuje, że konsekwentnie realizujemy naszą strategię stawiania w najbliższych latach na utalentowanych polskich zawodników. Wierzymy, że dzięki swoim warunkom fizycznym, dużemu talentowi, ale przede wszystkim ciężkiej pracy będzie silnym punktem naszej drużyny oraz reprezentacji Polski. Cieszymy się, że Asseco Resovia Rzeszów stanowi dla młodych zawodników dobre miejsce do podnoszenia swoich umiejętności oraz realizacji ambitnych celów sportowych – skomentował prezes zarządu Asseco Resovii Rzeszów, Bartosz Górski. 

Bartłomiej Lemański

Data i miejsce urodzenia: 19.03.1996 Warszawa
Wzrost: 215 cm
Waga: 105 kg
Zasięg w ataku: 355 cm
Zasięg w bloku: 335 cm

Przebieg kariery:

2014 KS Metro Warszawa
2014-2016 AZS Politechnika Warszawska
2016 – … Asseco Resovia Rzeszów

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved