Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartłomiej Lemański: Czuć w tej kadrze powiew świeżości

Bartłomiej Lemański: Czuć w tej kadrze powiew świeżości

fot. Klaudia Piwowarczyk

W zeszłym tygodniu szeroka kadra polskich siatkarzy rozpoczęła zgrupowanie. Wśród powołanych do reprezentacji znalazł się Bartłomiej Lemański, który dopiero wraca do treningów. – Cała przerwa trwała około trzech miesięcy i naprawdę brakowało mi siatkówki. Ciągnęło mnie na boisko, bo nikt nie lubi siedzieć za bandami i patrzeć, jak gra jego drużyna, więc cieszę się, że teraz mam już okazję potrenować i okaże się, czy będę miał też okazję do grania – powiedział środkowy w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

Kiedy powrócił pan do treningu po kontuzji?Bartłomiej Lemański: – W klubie uczestniczyłem jedynie w kilku ostatnich treningach. Tak naprawdę zdążyłem tylko lekko dotknąć piłkę. Również w Spale dopiero wprowadzam się do treningów.

Po tak długiej przerwie głód siatkówki musi być spory?

– Cała przerwa trwała około trzech miesięcy i naprawdę brakowało mi siatkówki. Ciągnęło mnie na boisko, bo nikt nie lubi siedzieć za bandami i patrzeć, jak gra jego drużyna, więc cieszę się, że teraz mam już okazję potrenować i okaże się, czy będę miał też okazję do grania.

Pan jako jeden z niewielu nie może narzekać na zmęczenie…

– To na pewno. Część chłopaków przyjechała na zgrupowanie praktycznie prosto z meczów, bo kończyli grać w lidze w weekend, a w poniedziałek musieli być w Warszawie. Ja jestem wypoczęty, ale trochę gorzej jest z tym ograniem się i wejściem z powrotem w trening. Będę się jednak starał i próbował – dopiero okaże się, co z tego wyjdzie.

Zgrupowanie dopiero się rozpoczęło. Jak pierwsze wrażenia pracy z nowym trenerem?

– Na początku przyszedł i porozmawiał z nami. Rozmowę zaczął po polsku i nieźle mu to wychodziło. (śmiech) Za nami dopiero kilka treningów, ale wszystko okaże się później.

Jesteście gotowi na czystą kartę z nowym szkoleniowcem? Poprzedni sezon reprezentacyjny nie był przecież udany.

– Każdy z nas jest głodny zwycięstwa, każdy z nas w poprzednim sezonie reprezentacyjnym liczył na więcej i jestem przekonany, że każdy z nas chce zrobić więcej niż w zeszłym roku i wygrać więcej niż w zeszłym roku. Czuć w tej kadrze powiew świeżości, a jak to wszystko przełoży się na wyniki? Wyjdzie w praniu.

Na środku trochę konkurencji jest. Do kadry wrócił chociażby Piotr Nowakowski. Ciężko będzie wywalczyć miejsce w składzie meczowym?

– Na pewno będzie trudno, ale mam tego świadomość. Zwłaszcza że nie byłem w typowym siatkarskim treningu przez ostatnie kilka miesięcy i ta konkurencja jest duża. Dlatego też w Lidze Narodów będzie sporo rotacji, trener będzie patrzył. Jeśli uda mi się wrócić do formy i na te moje właściwe obroty, to mam szanse.

Czyli pana celem indywidualnym jest zadomowienie się w tym składzie?

– Na tę chwilę tak. Na razie chciałem wrócić na spokojnie, potrenować na boisku i jak najczęściej dotykać piłki, bo teraz różnie to bywa i nie jest tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. (śmiech) Jeśli uda mi się dostać do składu, to będę szczęśliwy, choć nie ukrywam, że właśnie na to liczę.

Nie będzie więc taryfy ulgowej?

– Z tego powodu nigdy nie ma taryfy ulgowej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved