Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartłomiej Kurkus: Te problemy już są za KPS-em Siedlce

Bartłomiej Kurkus: Te problemy już są za KPS-em Siedlce

fot. podlasie24.pl

KPS Siedlce spłaca zaległości finansowe i stopniowo buduje skład na nadchodzący sezon. Pierwszoligowiec nawiązał również współpracę z PGE Skrą Bełchatów. – Skład już w zasadzie mamy dopięty prawie do końca, bo jeszcze trwają ostatnie rozmowy – powiedział Bartłomiej Kurkus.

Jeszcze przed końcem sezonu pojawiały się informacje o problemach finansowych KPS-u Siedlce. Prezes klubu wyjaśnił skąd wzięły się zaległości oraz zapewnił, że wszystko zmierza do spłacenia ich. – Jeżeli chodzi o zaległości finansowe, to nie zostały do końca zrealizowane. W tej chwili jeszcze doraźnie pozyskujemy środki na zasypanie tej dziury budżetowej, która powstała w trakcie roku budżetowego. Środki finansowe, które były zapisane jako planowane w roku 2019 zostały nam obcięte w kwocie z tego co pamiętam 60 czy 80 tysięcy złotych i mniej więcej na taką kwotę powstał deficyt. Szerokie działania osób, które nas wspierają i działaczy zostały podjęte i w tej chwili już z tego dołka powoli się wydobywamy i staramy się spłacić te zaległości. Jeszcze do końca nie spłaciliśmy, ale do końca lipca to musi się stać, bo to też jest kwestia uwiarygodnienia się i złożenia odpowiedniej dokumentacji, żeby dostać licencję na grę. Trzeba powiedzieć, że te problemy już są za nami – wytłumaczył Bartłomiej Kurkus.Zespół przeszedł totalną rewolucję. Prawdopodobnie wszyscy zawodnicy zmienili pracodawcę. Prezes Kurkus wyjaśnił, że część kluczowych zawodników miała w kontraktach opcję przedłużenia, jednak ze względu na problemy finansowe i niepewną przyszłość klubu włodarze KPS-u nie mogli tego wykorzystać. Nowy klub znalazł również trener Witold Chwastyniak, który w przyszłym sezonie poprowadzi drugoligową Avię Świdnik. Na jego miejsce KPS pozyskał Mateusza Grabdę. – Zakontraktowaliśmy nowego trenera, będzie nim Mateusz Grabda, w poprzednim sezonie trener pierwszoligowej Buskowianki Kielce – potwierdził prezes. – Skład już w zasadzie mamy dopięty prawie do końca, bo jeszcze trwają ostatnie rozmowy i parafowanie kontraktów. Trzeba też wspomnieć, że nawiązaliśmy współpracę z wielokrotnym mistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów i trzech zawodników, którzy w podstawowym składzie do tej pory się nie mieścili, grali w BBTS-ie Bielsko-Biała, będą grali w naszym siedleckim KPS-ie – dodał Kurkus.

Działacz zespołu z Siedlec podał nazwiska trzech wspomnianych siatkarzy. Pierwszymi zakontraktowanymi zawodnikami siedleckiego pierwszoligowca zostali Mikołaj Sawicki, Sebastian Adamczyk i Wiktor Nowak. – Większość zawodników będzie młodych. Będziemy chcieli wspomóc się jednym lub dwoma zawodnikami z naszej sekcji juniorskiej, już było tak w zeszłym sezonie, szczególnie pod koniec, gdy nawiedziła nas plaga kontuzji – powiedział prezes KPS-u Siedlce.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: opr. własne, Radio Podlasie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved