Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Krulicki: W każdym spotkaniu trzeba dać z siebie wszystko

Bartłomiej Krulicki: W każdym spotkaniu trzeba dać z siebie wszystko

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po czterech rozegranych spotkaniach GKS Katowice jest obecnie na piątym miejscu w tabeli PlusLigi. – Liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana i każdy zdobyty punkt oraz set są bardzo cenne – mówi środkowy GKS-u Katowice.

Jak oceniasz początek sezonu w wykonaniu GieKSy?Bartłomiej Krulicki:Patrząc na to wszystko, co dzieje się w lidze, to myślę, że możemy być zadowoleni. Odnieśliśmy bardzo cenne zwycięstwa nad zespołami z Olsztyna i Rzeszowa, a z Gdańska przywieźliśmy punkt. Oczywiście nie możemy cieszyć się z porażki w Ergo Arenie, bo niewiele brakowało do zwycięstwa. Ostatni mecz z Cuprum Lubin też nam nie wyszedł. Zagraliśmy słabo w zagrywce i przyjęciu, z kolei rywale brylowali w tych elementach i zasłużenie wygrali. Jesteśmy z tego powodu źli i mamy coś do udowodnienia w kolejnych meczach.

Wspomniałeś o wydarzeniach, które mają miejsce w tym sezonie. Spodziewałeś się już tylu niespodzianek na początku sezonu?

To tylko pokazuje, że ta liga – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – będzie bardzo wyrównana i każdy będzie mógł wygrać z każdym, a już na pewno powalczyć o punkty. Dlatego w każdym spotkaniu trzeba dać z siebie wszystko, by osiągnąć korzystny rezultat. W tak wyrównanej stawce zdobyty punkt i set będą bardzo cenne.

W najbliższy weekend pauzujecie, bowiem mecz z ONICO Warszawa został przełożony na 3 grudnia. Taka przerwa dobrze wam zrobi czy wręcz przeciwnie – chcielibyście już wejść na parkiet?

Myślę, że nie ma to dla nas większego znaczenia, bo na boisko wrócimy już 7 listopada. Dzięki przerwie w graniu mogliśmy nieco ciężej potrenować na siłowni, a także dostaliśmy dwa dni wolnego na czas Wszystkich Świętych. Jest więc chwila na podładowanie akumulatorów i spokojne przygotowanie się do kolejnych wyzwań.

Przed GieKSą seria wyjazdowych spotkań – w Zawierciu, Radomiu i Bydgoszczy. To nie będą łatwe pojedynki, zwłaszcza że wszystkie drużyny wzmocniły się przed sezonem.

My też jesteśmy mocniejsi. Tak jak już wspomniałem, łatwych meczów w tym sezonie na pewno nie będzie i trzeba się z tym pogodzić. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy walczyć. W każdym z tych spotkań będziemy celowali w zwycięstwo i wierzę, że ostatecznie wrócimy z tych wojaży do Katowic z kilkoma punktami.

Początek sezonu jest również udany w twoim wykonaniu, bowiem wróciłeś do wyjściowego składu. Jak się z tym czujesz?

Bardzo dobrze. Nie ma co ukrywać, że czuję się i gram o wiele lepiej niż w poprzednim roku. Oczywiście ciągle gdzieś są rezerwy i ciągle chcę poprawiać swoje umiejętności, by jak najwięcej dawać drużynie.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved