Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Grzechnik: Nie będzie taryfy ulgowej

Bartłomiej Grzechnik: Nie będzie taryfy ulgowej

fot. Aleksandra Twardowska

Przed będzińskim zespołem wyjazd do Olsztyna i ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego z Indykpolem AZS. Wiadomo już jednak, że nawet ewentualna wygrana z akademikami nie poprawi sytuacji podopiecznych Gido Vermeulena, których czeka potem rywalizacja o 13. miejsce. – Chcemy w Olsztynie powalczyć, sprawić niespodziankę – powiedział Bartłomiej Grzechnik, środkowy MKS-u.

Czy wcześniej w trakcie gry w PlusLidze zetknąłeś się z podobną sytuacją, w jakiej znalazł się obecnie MKS Będzin?Bartłomiej Grzechnik:  W poprzednim sezonie miałem podobną sytuację w BBTS-ie Bielsko-Biała. Dopiero na 3-4 kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego byliśmy już pewni, że zostajemy w lidze. Nie groziły nam baraże o utrzymanie, w których zagrał AZS Częstochowa. Po zapewnieniu sobie utrzymania nie było już nerwowości w naszej grze. Teraz to jest dla mnie praktycznie nowa sytuacja, wiemy już na pewno, że zagramy o trzynaste miejsce. Nie wiemy natomiast z kim.

No właśnie, z kim wolelibyście zagrać w tych spotkaniach? Z Łuczniczką czy też BBTS-em, zajmującym przed ostatnią kolejką miejsce spadkowe?

– My nie patrzymy na to, kto to będzie, Łuczniczka czy BBTS. W pierwszej kolejności musimy się skupić na sobie, by wygrać te dwa mecze. Zrobimy wszystko, by tak się stało.

Jak wygląda sytuacja zdrowotna w drużynie przed najważniejszymi spotkaniami w sezonie?

Wszyscy są zdrowi, nikt nie narzeka na kontuzje. Jest ogromna motywacja, czujemy, że jesteśmy w stanie zakończyć rywalizację z Bydgoszczą lub Bielskiem-Białą z pozytywnym wynikiem.

Zanim jednak przystąpicie do meczów o miejsce 13., czeka was wyjazd do Olsztyna, gdzie zmierzycie się z Indykpolem. Jak potraktujecie to spotkanie, mając w głowach to, że za chwilę gracie „mecze o wszystko”?

Chcemy w Olsztynie zagrać dobre spotkanie, by się jak najlepiej przygotować do meczów o 13. miejsce. Chcemy powalczyć, sprawić niespodziankę. Indykpol AZS Olsztyn, który walczy o szóstkę, nie może liczyć na taryfę ulgową z naszej strony.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved