Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartłomiej Gajdek: Z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej

Bartłomiej Gajdek: Z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej

fot. Gwardia Wrocław

W porównaniu do poprzedniego sezonu drużyna przeszła diametralną przebudowę. Obecnie jesteśmy młodym zespołem, chcącym walczyć o każdą piłkę. Bardzo ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy, a z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej – powiedział atakujący AGH Kraków, Bartłomiej Gajdek.

Na pierwszą wygraną w tym sezonie doczekali się siatkarze AGH Kraków. Mimo że źle weszli w mecz w Kluczborku, to przebudzili się od drugiej partii. Ostatecznie pokonali Mickiewicza 3:1, opuszczając ostatnie miejsce w tabeli. – Przed meczem zdawaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy punktów jak tlenu po słabym początku sezonu. Mecz zaczęliśmy nerwowo. Rywalom udało się odskoczyć na kilka oczek i tę przewagę utrzymali do końca seta. Kolejne partie były bardzo wyrównane. Zaryzykowaliśmy na zagrywce, dzięki czemu odrzuciliśmy drużynę z Kluczborka od siatki i uzyskaliśmy przewagę – ocenił Bartłomiej Gajdek. Według niego kluczem do sukcesu okazała się chłodna głowa w newralgicznych momentach spotkania. – Wydaje mi się, że zachowanie zimnej krwi w trudnych momentach, a przede wszystkim uspokojenie własnej gry miały ogromny wpływ na końcowy wynik – dodał atakujący ekipy z Małopolski.W międzysezonowej przerwie w drużynie prowadzonej przez Andrzeja Kubackiego zaszły bardzo duże zmiany. Współpracę przedłużono tylko z kilkoma zawodnikami, a w AGH pojawiło się sporo młodych graczy. Początek sezonu na pewno nie jest dla nich łatwy, ale wszystko wskazuje na to, że z tygodnia na tydzień krakowski zespół będzie coraz groźniejszym przeciwnikiem dla pozostałych I-ligowców. – W porównaniu do poprzedniego sezonu drużyna przeszła diametralną przebudowę. Obecnie jesteśmy młodym zespołem, chcącym walczyć o każdą piłkę. Bardzo ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy, a z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej – zaznaczył Gajdek.

Mimo że za nami dopiero cztery kolejki I ligi, to nie ma już zespołu z kompletem punktów ani takiego, który nie zdobyłby żadnego oczka. Oznacza to, że poziom rozgrywek jest bardzo wyrównany, a potencjalni faworyci muszą mieć się na baczności, żeby nie gubić punktów. – Według mnie liga jest jeszcze bardziej wyrównana niż w poprzednim sezonie. Ciężko wskazać faworyta rozgrywek. Obecnie każdy może wygrać z każdym. Żaden mecz nie będzie łatwy – podkreślił atakujący krakowskiej drużyny, która w piątej serii gier u siebie podejmie MCKiS Jaworzno. Rywale zdecydowanie groźniejsi są na własnym terenie, ale nie oznacza to, że nie będą chcieli zdobyć pierwszych oczek na wyjeździe. – Najbliższy mecz rozegramy we własnej hali. Mamy nadzieje, że wykorzystamy ten atut, a trzy punkty zostaną w Krakowie, chociaż na pewno nie będzie to łatwe spotkanie – zakończył Bartłomiej Gajdek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved