Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bartłomiej Dąbrowski: Zrobiliśmy spory krok

Bartłomiej Dąbrowski: Zrobiliśmy spory krok

fot. Sylwia Lis

– Myślę, że zrobiliśmy spory krok i mam nadzieję, że dziewczyny uwierzą w to, co są w stanie zrobić, a mogą dużo. Nie chcę jednak wywoływać na nie żadnej presji, staram się ją wziąć na siebie – powiedział po wtorkowym zwycięstwie nad Chemikiem Police Bartłomiej Dąbrowski, debiutujący w roli pierwszego trenera Developresu SkyRes Rzeszów. Zespół z Podkarpacia jest bliżej zdobycia brązowego medalu.

Bartłomiej Dąbrowski, który zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Developresu SkyRes Rzeszów Lorenzo Micelliego jest dumny z postawy swoich zawodniczek.  – Dla mnie cały zespół był MVP. Ten tydzień był dla nas wszystkich trudny i pełny emocji, ja bym każdej z tych dziewczyn dał statuetkę – podkreślił młody szkoleniowiec. Wyróżniona została Michaela Mlejnkova, autorka 16 punktów.  Bartłomiej Dąbrowski przyznał także, że to zwycięstwo jeszcze nic nie znaczy. – Nie chcę się zachłysnąć tym zwycięstwem, mam w sobie dużo pokory. Mam nadzieję, że to się już w mojej karierze trenerskiej nie zmieni, bo jak tak się stanie, to będzie znaczyło, że już pora kończyć  -powiedział.Dla Bartłomieja Dąbrowskiego był to debiut w roli pierwszego trenera. – Myślę, że więcej emocji  było dwa dni temu i być może wczoraj. Dziś było samych emocji mniej, ale dużo myśli, natomiast jak już zaczął się mecz, to starałem się pomóc zespołowi. We wtorek wystarczyło jednak po prostu nie przeszkadzać – opowiedział opiekun Developresu SkyRes Rzeszów. Pokusił się on także o analizę wtorkowego spotkania. – Myślę, że zagrywka i blok to były dwa elementy, w których graliśmy naprawdę bardzo dobrze i dzięki temu wygraliśmy – ocenił. W bloku było 12:7, a asach serwisowych 4:1 dla gości.

Taka przekonywująca wygrana może tylko pozytywnie nakręcić rzeszowską ekipę na pozostałą część rywalizacji o brązowy medal. – Bardzo bym tego chciał. Myślę, że zrobiliśmy spory krok i mam nadzieję, że dziewczyny uwierzą w to, co są w stanie zrobić, a mogą dużo. Nie chcę jednak wywoływać na nie żadnej presji, staram się ją wziąć na siebie. Chciałbym, żeby one cieszyły się wspólną grą, ostatnimi dniami rozgrywek i żeby to były najfajniejsze dni w sezonie – przyznał Bartłomiej Dąbrowski. Wydaje się, że to właśnie sfera mentalna odegra tutaj kluczową rolę. Wiadomo, że oba zespoły są mocno rozczarowane niepowodzeniem w półfinale. –  Mogę się z tym zgodzić. Słuchałem wywiadów z naszymi siatkarkami przed tą rywalizacją. Większość powtarzała, że kto bardziej będzie chciał wygrać ten medal, ten go wygra. Może faktycznie coś w tym jest, ale ja się skupiam na naszej grze i niczego nie mam zamiaru zmienić w tym podejściu – zakończył Bartłomiej Dąbrowski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved