Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartłomiej Bołądź: Mam świadomość, że muszę jeszcze sporo pracować

Bartłomiej Bołądź: Mam świadomość, że muszę jeszcze sporo pracować

fot. Aleksandra Twardowska

– Każdy zawodnik dąży do tego, aby wystąpić w reprezentacji swojego kraju, to duże wyróżnienie. Mam jednak świadomość tego, że muszę jeszcze sporo pracować,  poprawiać swoje umiejętności, aby grać na tym najwyższym poziomie – mówi Bartłomiej Bołądź, który znalazł się w składzie reprezentacji Polski na Ligę Narodów. Obecnie jednak skupia się na walce o mistrzostwo Niemiec. – Na chwilę obecną skupiam się na tym, aby wygrać ten finał i to jest teraz moim marzeniem i moim jedynym  celem – przyznał atakujący VfB Friedrichshafen.

W rywalizacji finałowej z Berlin Recycling Volleys remisujecie 1:1. Spodziewałeś się, że ten finał będzie tak zacięty?Bartłomiej Bołądź: Na pewno spodziewaliśmy się tego, że Berlin Recycling Volleys nie odda łatwo tego finału, że będzie z całych sił walczył o to, że tą ligę wygrać. Szkoda, że w tym drugim meczu nie zagraliśmy na swoim poziomie. Na pewno z naszej strony było za dużo błędów, czy to w ataku, czy na zagrywce i to według mnie zadecydowało o tym, że przegraliśmy ten mecz.

Walka trwa jednak dalej. Pamiętam poprzedni finał, gdzie zakończyło się to dopiero w piątym meczu.

– Zgadza się. Teraz wracamy do siebie, do Friedrichshafen i musimy na pewno poprawić swoją grę, jeżeli chcemy ten mecz wygrać. Mniej błędów na zagrywce i w ataku i myślę, że będzie dobrze. Na pewno będziemy walczyć.

Jest w was żądza rewanżu za poprzednie przegrane finały?

– Na pewno tak. Przegraliśmy z nimi trzy ostatnie finały, ale też nie możemy o tym myśleć, tylko wyjść na boisko i dawać z siebie wszystko, walczyć o każdy punkt.

Według ciebie forma czysto fizyczna odegra w tym finale  kluczową rolę? Wy możecie być mniej zmęczeni, bo jednak mieliście nieco łatwiejszą drogę do finału, niż rywale.

– Przygotowanie fizyczne faktycznie może odegrać dużą rolę. Ten, kto będzie lepiej pod tym względem wyglądał i lepiej grał, ten wygra.

Ty już od dłuższego czasu utrzymujesz wysoką formę, a kolejna statuetka MVP tylko to potwierdza. Widać, że bardzo dobrze się czujesz na boisku, zresztą trener Vital Heynen dostrzegł twoją postawę i znalazłeś się w składzie reprezentacji Polski.

– To prawda, chociaż po tym czwartkowym meczu nie jestem z siebie do końca zadowolony. Podobnie jak u każdego było za dużo błędów w zagrywce i w ataku. Musimy to poprawić, ja także. Co do kadry, to na pewno każdy zawodnik dąży do tego, aby wystąpić w reprezentacji swojego kraju, to duże wyróżnienie. Mam jednak świadomość tego, że muszę jeszcze sporo pracować,  poprawiać swoje umiejętności, aby grać na tym najwyższym poziomie.

Ten finał to będą twoje ostatnie występy w barwach VfB Friedrichshafen?

– Niestety nie mogę jeszcze nic na ten temat zdradzić.  Na chwilę obecną skupiam się na tym, aby wygrać ten finał i to jest teraz moim marzeniem i moim jedynym  celem.  Na pewno w VfB Friedrichshafen zacząłem grać o najwyższe cele,  występować w Lidze Mistrzów. To  może wpłynąć na zawodnika tylko i wyłącznie pozytywnie i bardzo się z tego cieszę.

 

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved