Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Bołądź: Skupiamy się na najbliższym meczu ze Skrą

Bartłomiej Bołądź: Skupiamy się na najbliższym meczu ze Skrą

Do sporej niespodzianki doszło w meczu pomiędzy Czarnymi Radom a Lotosem Treflem Gdańsk. Radomianie wygrali 3:1 i znaleźli się na trzecim miejscu w tabeli. Dzięki tej wygranej ekipa z Radomia ma szanse zagrać o medale. – Na razie skupiamy się na najbliższym meczu ze Skrą i chcemy w tym meczu dobrze zagrać – powiedział Bartłomiej Bołądź.

Ekipa Trefla poniosła trzecią porażkę z rzędu i zredukowała swoje szanse na grę o złoty medal. Podopieczni Andrei Anastasiego spadli w tabeli na czwarte miejsce i tracą do trzeciej ekipy Czarnych jeden punkt. Przyjezdni zawiedli w ataku i było to przyczyną ich porażki. – Zawsze jak jestem na boisku, wszyscy starają się mnie ustrzelić i nie zaskoczyło mnie to. Słabo zagraliśmy w ataku i myślę, że to zadecydowało o naszej porażce. W trzecim secie staraliśmy się skutecznie zagrać w bloku i to nam się opłaciło, dzięki temu wygraliśmy. W pozostałych partiach nie pokazaliśmy nic więcej, nie zagraliśmy lepiej i nie stworzyliśmy sobie przewagi – powiedział Miłosz Hebda. W podobnym tonie wypowiedział się Wojciech Grzyb. – Staraliśmy się wrócić w meczu przeciwko Czarnym do naszej gry. Nie udało nam się zrealizować naszych założeń przez większą część pierwszego seta i na początku czwartego. Drugi i trzeci set w naszym wykonaniu wyglądał nieźle, szkoda nam tych kilku momentów, gdzie mieliśmy kilkupunktowe prowadzenie i potem je straciliśmy – stwierdził środkowy gdańskiej ekipy.

Radomianie znaleźli się na czwartym miejscu w tabeli i mają realne szanse na grę o medale. – Zagraliśmy dobrze w każdym elemencie, a jak gramy na swoim dobrym poziomie, to z każdym możemy powalczyć. W tabeli zajmujemy trzecie miejsce, ale różnice punktowe są bardzo małe, jedna porażka sprawi, że możemy spaść niżej, a zwycięstwo przyczyni się do naszego awansu w tabeli. Na chwilę obecną skupiamy się na najbliższym meczu ze Skrą Bełchatów, mocno trenujemy i będziemy się starali powalczyć z bełchatowianami – zakończył Bartłomiej Bołądź.

źródło: inf. własna, RadomSport.pl